Kako se projekt Love Wall našao među 30 najboljih ideja Global Youth Foruma u Dubaiju

Kako se projekt Love Wall našao među 30 najboljih ideja Global Youth Foruma u Dubaiju

Ne nailazimo često na projekte koji spajaju ljubav i romantiku s tehnologijom, kao što je recimo Love Wall. Riječ je novosadskom projeku mladog Igora Graića koji se s njim našao među 30 najboljih poduzetničkih ideja na Globalnom forumu mladih u Dubaiju.

Dubai je nedavno bio domaćin Global Youth Foruma koji je okupio više od sto sudionika iz cijelog svijeta koji su ondje predstavljali svoje ideje i rješenja za probleme koji se tiču mladih. Ključna tema događaja bilo je etičko poduzetništvo u doba konkurentne ekonomije temeljene na znanju, a cijeli forum je zamišljen kao interaktivna platforma gdje mladi socijalni inovatori mogu komunicirati, dijeliti svoje ideje i iskustva s vršnjacima koji dolaze iz različitih kultura i dijelova svijeta.

Svoje mjesto ondje je našao i projekt Love Wall koji je svrstan među 30 najboljih poduzetničkih ideja Global Youth Foruma da bi na kraju došao do finala gdje je bio u najužem izboru za najbolju aplikaciju.

Začetnik projekta je Igor Graić, koji se uz to može pohvaliti činjenicom da je doktorand Fakulteta tehičkih nauka u Novom Sadu gdje radi kao asistent, a uključen je i u rad Instituta “Pojas i put” koji je zamišljen kao regionalni centar za suradnju s Kinom u području obrazovanja, nauka i inovacija.

Što je Love Wall?

No, što je zapravo Love Wall? Riječ je o aplikaciji Love Wall koja će korisnicima omogućiti da ostavljaju poruke na digitalnom ljubavnom zidu. Pri tome će svaka poruka biti smještena na mapi svijeta, i svi korisnici će u bilo kojem trenutku moći vidjeti gdje se sve diljem svijeta nalaze ljubavne poruke te ih pročitati.

“Čovjek je kroz povijest dijelio ljubav prema crtežima, pisao pisma i pjesme svojim najdražima, slao tekstualne poruke, ‘zaključavao’ ljubav lokotima na mostovima. Inspirirani čovjekovom tisućljetnom težnjom da bude emotivno ispunjen, i osluškujući potrebu današnjeg društva za tehnologijom, došli smo na ideju da napravimo digitalni ljubavni zid, na kojemu možete ostavljati poruke ljubavi i kojemu možete pristupiti bilo kad i gdje“, kaže Igor odgovarajući na pitanje kako je nastao projekt.

Kako bismo povezali digitalni svijet s fizičkim i time projektu dali veću vrijednost, osmislili smo koncept gdje bi korisnici mogli doći i do fizičkih ljubavnih zidova, koji će biti postavljeni diljem svijeta, dodaje. Njih će korisnici uz pomoć AR tehnologije moći skenirati i vidjeti svoje poruke te se slikati s njima, moći će pratiti druge korisnike, ‘tagirati’ ih, ali i ‘lajkati’ njihove poruke.

Inače, na projektu posljednjih pola godina, uz Igora radi tim od sedam ljudi.

Kome je Love Wall namijenjen?

Kad je riječ o tome koga vidi kao potencijalne korisnike Love Walla, Igor objašnjava da su to svi zaljubljeni milenijalci koji putuju i žele sačuvati uspomene na svoja ljubavna poznanstva putem Love Wall mobilne aplikacije.

Imajući u vidu činjenicu da veliki broj mladih ljudi putuje na glazbene festivale, smatramo da je suradnja s glazbenim festivalima bitan element naše strategije, uz suradnju s globalnim kompanijama iz sektora turizma kao i kompanijama koje svoje brendove komuniciraju kroz ljubav.

Idući koraci? Traženje partnera i Kickstarter kampanja

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Kad je riječ o tome, koliko im je sudjelovanje na Global Youth Forumu pomoglo u razvoju projekta, Igor ističe sjajne dojmove iz Dubaija i mnoštvo – kontakata. Uključujući i one s dvije velike svjetske korporacije čija imena ne može otkriti, ali s kojima su pregovori u završnoj fazi. Dodaje da će projekt financirati i OPENS.

Govoreći o tome koji su sljedeći koraci, kaže kako je razvoj aplikacije u završnoj fazi te da bi se prva verzija na App Storeu i Google Playu trebala pojaviti u ožujku. No, to nije sve:

Daljnji koraci za razvoj su sudjelovanje a globalnim konferencijama gdje ćemo aktivno raditi na traženju novih partnera i potencijalnih investitora. S ciljem dobivanja što većeg broja korisnika u planu nam je i Kickstarter kampanja koju ćemo realizirati sredinom godine.

Igoru želimo puno sreće s projektom, i tko zna, možda ćemo na nekom od skorašnjih putovanja, ljubavne poruke s voljenom osobom razmjenjivati upravo putem Love Walla. 😉

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Tehnologija

O Apple Vision Pro: “Ovo nije proizvod za krajnjeg korisnika, ovo je proizvod za ‘nas’ developere…”

Hoće li Apple s novim proizvodom napokon ispuniti VR/AR obećanja koja slušamo godinama? Po svemu sudeći Appleove naočale neće se nositi po ulici, ali Vision Pro izgleda obećavajuće za developere... saznali smo i zašto.

Sponzorirano

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Sponzorirano

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.