LinkedIn omogućio srednjoškolcima otvaranje naloga: Predstavljene stranice za univerzitete

LinkedIn omogućio srednjoškolcima otvaranje naloga: Predstavljene stranice za univerzitete

Iako i dalje aktivne, društvene mreže polako odlaze u zaborav zahvaljujući mlađim korisnicima Interneta koji preferiraju mobilne uređaje kada je u pitanju komunikacija. One svakim danom sve više zastarevaju, a odvano su postale "mesto na kome se okupljaju roditelji i rodbina". Upravo iz tog razloga, sve je teže ubediti tinejdžere da otvore profile na Facebooku i Twitteru, no najpoznatija profesionalna društvena mreža odlučila je da stvar preuzme u svoje ruke.

linkedin

Iako i dalje aktivne, društvene mreže polako odlaze u zaborav zahvaljujući mlađim korisnicima Interneta koji preferiraju mobilne uređaje kada je u pitanju komunikacija. One svakim danom sve više zastarevaju, a odvano su postale “mesto na kome se okupljaju roditelji i rodbina”. Upravo iz tog razloga, sve je teže ubediti tinejdžere da otvore profile na Facebooku i Twitteru, no najpoznatija profesionalna društvena mreža odlučila je da stvar preuzme u svoje ruke.

U saopštenju koje je objavio LinkedIn navodi se da je starosna granica za pristupanje ovoj društvenoj mreži snižena tako da ona sada iznosi svega 13 godina. Menadžment kompanije nada se da će ova odluka privući nove mlade talente koji već na kraju osnovne i početku srednje škole stupaju u preduzetničke vode sa svojim prvim startup projektima, te aktivno razmišljaju o razvoju karijere kroz školske dane.

linkedin3

Kako prenosi TechCrunch, potparol Linkedina je dodao da je edukacija nova strategija ove kompanije – ona bi u budućnosti trebala da pruži znatno više podrške studentima i njihovim roditeljima u procesu mapiranja buduće karijere. Mladi učenici moći će da se povezuju sa najrazličitijim svetskim ekspertima, te iz prve ruke prate najnovija industrijska dešavanja i otkrića. Ova opcija omogućiće i poslodavcima da od najranijih dana prepoznaju talenat kako bi pratili njegov dalji razvoj.

Univerzitetske stranice za alumni mrežu

Pored spuštanja starosne granice za otvaranje profila, LinkedIn je najavio i univerzitetske stranice koje za cilj imaju okupljanje sadašnjih i bivših studenata u jednu zajednicu. I dok su Facebook grupe odličan način za razmenu informacija sa bivšim kolegama iz univerzitetskih dana, one ipak ne pružaju detaljne profesionalne podatke kao što to radi LinkedIn.

Nove stranice namenjene univerzitetima nastoje stvoriti jaku virtuelnu zajednicu bivših studenata koja će u svakom trenutku moći da prati razvoj mladih kolega, a ne krije se ni to da je ovo još samo jedan od načina koji bi dodatno stimulisao alumni mrežu da donira više novčanih sredstava svojoj bivšoj školi. Budući da će stranice voditi univerzitetsko osoblje, one se takođe mogu iskoristiti kao servis za pružanje svih neophodnih informacija u vezi sa radom univerziteta.

linkedin_univerzitet
Izgled univerzitetske stranice

Nova strategija stavlja LinkedIn u veoma zavidnu poziciju. Naime, ova kompanija bi mogla i da zaigra ulogu posrednika kada je u pitanju pretraga otvorenih pozicija za stažiranje, te spoji moguće poslodavce sa najboljim studentima. Iako regrutovanje nije spomenuto u današnjem obaveštenju, postoje jasne indikacije da je ovo smer u kome će ova profesionalna mreža kretati.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Netokracija Podcast

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Startupi

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Tvrtke i poslovanje

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...