
LinkedIn omogućio srednjoškolcima otvaranje naloga: Predstavljene stranice za univerzitete
Iako i dalje aktivne, društvene mreže polako odlaze u zaborav zahvaljujući mlađim korisnicima Interneta koji preferiraju mobilne uređaje kada je u pitanju komunikacija. One svakim danom sve više zastarevaju, a odvano su postale "mesto na kome se okupljaju roditelji i rodbina". Upravo iz tog razloga, sve je teže ubediti tinejdžere da otvore profile na Facebooku i Twitteru, no najpoznatija profesionalna društvena mreža odlučila je da stvar preuzme u svoje ruke.
Iako i dalje aktivne, društvene mreže polako odlaze u zaborav zahvaljujući mlađim korisnicima Interneta koji preferiraju mobilne uređaje kada je u pitanju komunikacija. One svakim danom sve više zastarevaju, a odvano su postale “mesto na kome se okupljaju roditelji i rodbina”. Upravo iz tog razloga, sve je teže ubediti tinejdžere da otvore profile na Facebooku i Twitteru, no najpoznatija profesionalna društvena mreža odlučila je da stvar preuzme u svoje ruke.
U saopštenju koje je objavio LinkedIn navodi se da je starosna granica za pristupanje ovoj društvenoj mreži snižena tako da ona sada iznosi svega 13 godina. Menadžment kompanije nada se da će ova odluka privući nove mlade talente koji već na kraju osnovne i početku srednje škole stupaju u preduzetničke vode sa svojim prvim startup projektima, te aktivno razmišljaju o razvoju karijere kroz školske dane.
Kako prenosi TechCrunch, potparol Linkedina je dodao da je edukacija nova strategija ove kompanije – ona bi u budućnosti trebala da pruži znatno više podrške studentima i njihovim roditeljima u procesu mapiranja buduće karijere. Mladi učenici moći će da se povezuju sa najrazličitijim svetskim ekspertima, te iz prve ruke prate najnovija industrijska dešavanja i otkrića. Ova opcija omogućiće i poslodavcima da od najranijih dana prepoznaju talenat kako bi pratili njegov dalji razvoj.
Univerzitetske stranice za alumni mrežu
Pored spuštanja starosne granice za otvaranje profila, LinkedIn je najavio i univerzitetske stranice koje za cilj imaju okupljanje sadašnjih i bivših studenata u jednu zajednicu. I dok su Facebook grupe odličan način za razmenu informacija sa bivšim kolegama iz univerzitetskih dana, one ipak ne pružaju detaljne profesionalne podatke kao što to radi LinkedIn.
Nove stranice namenjene univerzitetima nastoje stvoriti jaku virtuelnu zajednicu bivših studenata koja će u svakom trenutku moći da prati razvoj mladih kolega, a ne krije se ni to da je ovo još samo jedan od načina koji bi dodatno stimulisao alumni mrežu da donira više novčanih sredstava svojoj bivšoj školi. Budući da će stranice voditi univerzitetsko osoblje, one se takođe mogu iskoristiti kao servis za pružanje svih neophodnih informacija u vezi sa radom univerziteta.

Nova strategija stavlja LinkedIn u veoma zavidnu poziciju. Naime, ova kompanija bi mogla i da zaigra ulogu posrednika kada je u pitanju pretraga otvorenih pozicija za stažiranje, te spoji moguće poslodavce sa najboljim studentima. Iako regrutovanje nije spomenuto u današnjem obaveštenju, postoje jasne indikacije da je ovo smer u kome će ova profesionalna mreža kretati.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari