Ladies of New Business vraća se u Zagreb u ožujku 2017!

Ladies of New Business: Kako biti ‘digitalni’ roditelj i developerica u svijetu developera?

Unatoč nedostatku programera i educiranog kadra sa STEM znanjima, tehnološki sektor je još uvijek većinom usmjeren prema muškarcima. Kako to promijeniti i privući više žena u industriju? Kakva su iskustva developerica (ali i developera)? Kako i zašto u korporativnom okruženju zadržati poduzetnički duh? Kako sa svime time uskladiti majčinstvo? O svim tim temama razgovaramo u Zagrebu, 3. ožujka, kada nas u HUB385 očekuje treće izdanje Netokracijine konferencije Ladies of New Business!

ladies-of-new-business-2017

Početak ožujka rezerviran je za treće zagrebačko izdanje Netokracijine konferencije Ladies of New Business koja će i ovaj put okupiti više od 150 sudionica i sudionika iz vrha digitalne industrije, a ovaj put pripremamo i novost za sve (digitalne) roditelje te nastavak programa mentoriranja Digitalni karanfili.

Događaju u Zagrebu prethodit će Ladies of New Business u Ljubljani koji će se održati 2. ožujka, međutim, priča tu ne staje jer je 8. ožujka na redu Beograd.

Kako zaposliti više žena u IT-u – i zašto ih nema više?

Na prve dvije konferencije, probijali smo led i govorili o važnosti osnaživanja žena, ali i svim izazovima na tome putu. I ovaj put, otvaramo nove, još zanimljivije i aktualnije teme. Jedna od njih je i kako privući više žena u ICT industriju, o čemu će razgovarati HR stručnjaci te osnivačice i osnivači tehnoloških tvrtki. Među njima su Ana Spasojević (Nanobit), Anita Cvetić Oreščanin (Poslovna inteligencija), Ivo Lukač (Netgen) te Tanja Bulbuk (Infinum).

Vraća se najbolje ocijenjena panelistica na Ladiesu, Ivana Galić!

vipnet_ladies_resize
Ivana Galić (u sredini) ispričat će kako je ‘menadžment promjena’ prihvatila kao životni poziv. Luka Travaš

Ivana Galić, direktorica marketinga i korporativnih komunikacija Nove TV, iz svog iskustva otkrit će nam kako mijenjati stvari unutar velikih, često inertnih sustava te se izboriti za vlastite ciljeve, bez osvrtanja na često negativne komentare i otpor “čuvara statusa quo”. Najbolje ocijenjena panelistica proteklih Ladies događaja, ispričat će kako je ‘menadžment promjena’ prihvatila kao svoj životni poziv.

Developerice u svijetu developera: Panel developerica i jednog developera

Cure na FER, ETF-u ili FESB-u odavno nisu mitska bića. No, žene u ulozi inženjerki ili specijalistica za razvoj softverskih rješenja, još uvijek su u manjini. O tome kako ta zanimanja itekako mogu biti atraktivna za žene govorit će developerice Ivana Nižetić Kosović (FER), Edita Kustura (Combis), Maja Cvijanović (Ericsson), Jelena Žižić (Ericsson), ali i jedan developer – Ivan Brkić (Neuralab).

Majčinstvo Roditeljstvo u digitalno doba

Bez obzira na poslovne uspjehe, ne postoji žena koju barem jednom netko nije pitao kako usklađuje obitelj i karijeru. S druge strane, to pitanje se muškarcima postavlja rjeđe, iako se i oni susreću s raznim izazovima. Digitalni roditelji kao što Eduard Camaj i Nevena Erak Camaj (EratoExpert) te Aleksandra Đermanović (Mediacor) i Luka Kladarić (Noom) o izazovima suvremenog roditeljstva razgovarat će s – roditeljima i supružnicima – Antonijom Bilić Arar (BlaBlaCar) i Ivanom Ararom (Nanobit).

Želiš sudjelovati u novom krugu mentoriranja? Evo kako se prijaviti!

mentoriranje_1
Program mentoriranja Digitalni karanfili prilika je za razmjenu poslovnih savjeta i iskustava.

Nakon službenog dijela, slijedi druženje sudionica i sudionika te nastavak mentorskog programa Digitalni karanfili, jer svaki je izazov lakši uz pravog mentora ili mentoricu, što mogu potvrditi i sudionice jesenskog izdanja mentoriranja.

Kroz program Digitalni karanfili povezujemo zainteresirane djevojke i žene s mentoricama i mentorima iz ICT-a i digitalne industrije, što je prilika za razmjenu vrijednih poslovnih savjeta te prilika za učenje od iskusnijih kolega i kolegica.

Želiš sudjelovati u novom krugu mentoriranja? Prijavi se putem forme!

Dovodiš djecu? Nema problema – imamo program i za male digitalce

smart_lumies_ladies_1
Za radionice s djecom u dobi od 2 do 10 godina pobrinut će se Smart Lumies i Jumping Clay. Facebook Smart Lumies

No, ni to nije sve, jer treći Ladies of New Business uvodi još jednu novost. Naime, tu je i popratni program za male digitalce u obliku kreativno-edukativnih radionica koji će se održati u suradnji sa simpatičnim dvojcem Smart Lumies i ekipom Jumping Clay. Radionice su namijenjene za djecu u dobi od 2 do 10 godina te se svi roditelji mogu opustiti i bezbrižno uživati na Ladiesu dok se njihovi mališani zabavljaju, ali i uče nove stvari.

Dovodiš djecu? Označi koliko i koje dobi u formi za prijavu na službenoj web stranici! No, požuri – broj mjesta je ograničen! (Napomena, ako si se ranije prijavljivao ili prijavljivala za Ladies događanja, samo nam odgovori na newsletter s detaljima o djeci). 😉

Zatraži svoju pozivnicu za Ladies of New Business!

ladies_atmosfera
Čak je 96 posto sudionica preporučilo dolazak na sljedeći Ladies of New Business.

Treće izdanje događaja Ladies of New Business održat će se u petak, 3. ožujka u prostoru HUB385 s početkom u 17 sati, a ovom prigodom zahvaljujemo i partnerima koji su ga omogućili – glavnim partnerima Vipnetu i Zagrebačkoj banci te partnerima HUB385, Neuralab (koji će ponovno organizirati i video prijenos uživo), Algebra, Vichy, Algoritam, Lean In, UX Passion, eStudent, Smart Lumies, Alert, Zadovoljna.hr i Zaklada Luka.

Budući da je događaj ograničen na 150 mjesta, ispunjavanjem forme na webu zatražit ćeš pozivnicu, a mi ćemo ti u najkraćem mogućem roku javiti rezultate. Također, važno je istaknuti kako ovo nije događaj samo za žene, nego posvećen ženama u IT-u, stoga su dobrodošli svi. 🙂

VAŽNO: Ako ste se već ranije prijavljivali na Ladies of New Business događanja – ne morate ponovno! Sve informacije vam uskoro šaljemo na email! 

Dođi na 3. izdanje Ladies of New Business događaja i pridruži se raspravi o položaju žena u digitalu!

Ako želiš sudjelovati i u programu mentoriranja Digitalni karanfili, prijavi se zasebno, putem forme!

spoznoriladiesv3

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Izvještaj

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Prikaz

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Sponzorirano

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.