
Kristijan Iličić o avanturama na putovanjima u doba korone i vulkana: Sve je to poslovna investicija
Kristijan Iličić mnogima je poznat kao “travel influencer”, moderni putopisac, a s putovanjima nije stao ni za vrijeme pandemije koronavirusa, kad mnogi slični njemu jesu.
Zapravo, rijetko je tko sličan njemu, jer Kristijan ne samo da nije stao s putovanjima, nego se upustio u neke od najvećih avantura života upravo u ovom periodu. A jednu je doživio tek nekoliko sati nakon što smo ga intervjuirali na daljinu za Netokracija Podcast.
Naime, Kristijan se u tom trenutku nalazio u DR Kongo, gdje je želio posjetiti gorile na području Virunge. Osim što je to područje iznimno nesigurno zbog tamošnjih sukoba, Kristijan se usput uspeo na vrh vulkana Nyiragongo, koji je samo nekoliko sati nakon toga eruptirao. Uspio je napustiti Kongo avionom, prije no što je lava došla do aerodroma.
Cilj: Utrti staze za avanturističko-putničku agenciju
Zašto se uopće jedan putni bloger i influencer nađe u takvim situacijama? U razgovoru smo se prisjetili čime se zapravo bavio prije no se bacio na putovanja, a doznali smo i koji je poslovni plan iza svega ovoga što radi. Hint – povod za razgovor zapravo je bilo pokretanje njegove putničke agencije, Nomadik Travel, koju je na Instagramu zapratilo skoro 40.000 ljudi u samo jednom danu. Može li Kristijan moć svog utjecaja pretvoriti u pravi putnički biznis?
Doznajte!
- Kako Kristijan od studenog nije stao s putovanjima;
- Kako uopće izgledaju putovanja u doba korone i zašto on putuje;
- Je li on prvo poduzentik ili influencer;
- Kako će mu “influencanje” pomoći da razvije avanturističko-turističku agenciju;
- Koliko je sigurno ići u područja somalskih gusara.
Nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode, posebice o pravnom aspektu poslovanja.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.