Indijski jednorog Amagi otvara prvi europski razvojni centar - u Zagrebu

Indijski jednorog Amagi otvara prvi europski razvojni centar – u Zagrebu

Indijski jednorog širi se na europsko tržište otvaranjem razvojnog centra u Zagrebu, ujedno i njihovog prvog R&D centra van Indije, koji će biti hub za daljnju ekspanziju u istočnoj Europi. Otkrili smo što ih je dovelo baš u Hrvatsku.

Amagi, globalni SaaS lider koji nudi cloud video rješenja, otvara svoj prvi europski razvojni centar u Zagrebu. Riječ je o indijskom jednorogu osnovanom 2008. godine koji TV mrežama omogućuje pokretanje, upravljanje, distribuciju i monetizaciju sadržaja diljem svijeta. Za Hrvatsku imaju ambiciozne planove, a uspješno širenje na novim tržištima će voditi Igor Marinić, Marko Horvat i Danijel Perić i time nastaviti prethodnu višegodišnju suradnju.

Inače, Amagi podržava preko 700 content brendova, više od 800 playout lanaca i preko 2.100 kanala na svojoj platformi u preko 40 zemalja. Prisutni su u New Yorku, Los Angelesu, Torontu, Londonu, Parizu, Melbourneu, Seulu, Singapuru, emitiranjem se upravlja u New Delhiju, dok se inovacijski centar nalazi u Bangaloreu.

Dolazak u Hrvatsku korak prema čvršćoj poziciji u Europi

Baskar Subramanian, CEO i suosnivač Amagija, ističe kako im je oduvijek bio cilj donijeti intuitivniju i inteligentniju tehnologiju u svijet TV emitiranja kako bi pomogli medijskim tvrtkama da svojoj publici omoguće još bolji doživljaj gledanja.

Zahvaljujući centru za istraživanje i razvoj u Hrvatskoj, bit ćemo bliže našim korisnicima i moći ćemo im ponuditi tehnološku podršku koju trebaju u stvarnom vremenu.

Širenjem na europsko tržište, Amagi planira dodatno učvrstiti svoju globalnu poziciju i osnažiti poslovanje u Europi. U Amagiju su upravo Hrvatsku prepoznali kao tržište koje posjeduje potrebno stručno znanje i ima dovoljan broj IT talenata za razvoj njihovih naprednih rješenja.

Sanjay Kirimanjeshwar, Vice President Marketinga, za Netokraciju otkriva zašto baš Hrvatska:

Zahvaljujući prethodnim suradnjama sa stručnjacima s kojima smo imali priliku raditi, shvatili smo da je ovo sljedeći logičan korak za nas. Visoka razina produktivnosti hrvatskih stručnjaka, uz dobar balans privatnog i poslovnog života, čini Hrvatsku odličnom lokacijom za uspješnu visokotehnološku kompaniju poput Amagija. Planiramo se kao tvrtka dalje širiti, i činit ćemo to zasigurno u i izvan Hrvatske.

Teško je ići u detalje kada govorimo što će hrvatski develperi raditi u AMAGI-ju, no ono što Sanjay može potvrditi je da će njihov rad biti ključan kako bi ubrzali rast u uzbudljivim područjima kao što su streaming TV i FAST:

Također, bit će neophodni u tehnologijama koje uključuju big data, tile-based encoding, UHD Graphics, Live tone mapping, Dolby Vision, JPEG-XS, strojno učenje i personalizaciju.

Indijska kompanija posljednjih godina ubrzano raste, uz rast prihoda od preko 100 posto godišnje, dok broj zaposlenih premašuje 800 ljudi diljem svijeta.

Igor Marinić, generalni direktor tvrtke Amagi Eastern Europe, raduje se što imaju priliku dati doprinos tehnološkoj zajednici u Hrvatskoj i pomoći u njenom daljnjem razvoju:

Hrvatska se na globalnoj tehnološkoj mapi uspješno etablirala kao zemlja vrhunskih talenata, stoga smo uvjereni da će novootvoreni Amagi razvojni centar biti jedan od ključnih pokretača daljnjeg rasta i uspjeha. Očekujemo da će otvaranje ureda u Zagrebu i drugim gradovima imati značajan utjecaj na lokalna tržišta otvaranjem novih prilika za profesionalce u regiji.

Amagi je sa svojim rješenjima prisutan u preko 40 država svijeta, s glavninom klijenata s američkog tržišta. Popis korisnika Amagija uključuje ABS-CBN, AccuWeather, A+E Networks UK, Cinedigm, Cox Media Group, Crackle Plus, Fremantle, Gannett, Gusto TV, NBCUniversal, Tastemade, The Roku Channel, Vice Media i brojne druge globalne tvrtke.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…