How to Web 2011. Rumunjska (2. dan) – Investitori otkrivaju tajne uspješnog startupa
Drugi dan How To Web konferencije u Bukureštu, Rumunjskoj, otvoren je početnim predavanjem Carlosa Eduarda Espinala iz Seedcampa i Partnera. Carslos priča o trendovima u seed investicijama. Kao i tijekom prvog dana How to Web konferencije, na Netokraciji ćemo vam prenositi najzanimljivije izjave s predavanja, te s panela koji se odvijaju između prezentacija.
Drugi dan How To Web konferencije u Bukureštu, Rumunjskoj, otvoren je početnim predavanjem Carlosa Eduarda Espinala iz Seedcampa i Partnera.

Carslos priča o trendovima u seed investicijama. Kao i tijekom prvog dana How to Web konferencije, na Netokraciji ćemo vam prenositi najzanimljivije izjave s predavanja, te s panela koji se odvijaju između prezentacija.
Carlos je jedan od investitora koji su nedavno uložili novac u domaći Farmeron.
Farmeron je novi koncept, dokaz demokratizacije tehnologije. To je ono što investitori traže kad gledaju startup koji će financirati. To je bit, uzmeš ono što je bilo dostupno samo nekolicini, i napraviš dostupno svima. Istovremeno, napraviš to izuzetno jednostavno.
Carlos priča o startup projektima poput Psykopaint.com i slovenski Vox.io.

Predavanje nastavlja Mark Randall iz Adobea (Chief Strategist) koji priča na temu ‘Finding your big idea’.
Randall priča kako ‘ideja nije nužno tvoja ideja’, te kako ne treba tajiti ideje, već ih treba staviti na propitkivanje prije nego se ideja počne realizrati.
Rađaju li se inovatori? Istraživanja su pokazala da je 40 posto inovacije zapisano u genima, dok ostalih 60 posto učimo, odnosno kompenziramo. Kako da to postignemo? Propitivanje svega, istraživanje ideja i slušanje feedbacka, networking i promatranje, analiziranje svijeta oko sebe. Također, eksperimentiranjem.
Randall tvrdi da je većina ideja realizirana u nekom obliku, prije nego je došla neka druga tvrtka i napravila od postojeće ideje uspješan biznis.
Nakon sjajnog predavanja Marka Randalla, slijedi Startup Challenge, odnosno predstavljanje startup projekata.
—
Eric Wahlforss, suosnivač/CTO Soundclouda, priča o aplikacijama i korisnicima (Bootstrapping – the ride from zero to hundreds of apps and millions of users). Nakon uvodnog zvuka šišmiša kako se seksaju, Eric priča o počecima i razvijanju Soundclouda. Ističe nekoliko metoda koje su primjenjivali na razvoju Soundclouda, a ponajviše je istaknuo vezu između korisnika-developera te njihove platforme (API) koju su im ponudili.
Predavanje nastavlja Adam Fischer, suosnivač Prezi servisa, koji vam olakšava izradu prezentacija, a koji trenutno ima dva milijuna korisnika. Prezi je počeo kao osobni projekt Fischera koji je umjetnik, i koji je htio drugačiju prezentaciju jednog web sajta koji je radio. Potom je koristio istu ‘tehnologiju’ za svoje prezentacije… Nakon čega je upoznao ‘prave’ ljude i pokrenuo biznis.
Max Niederhofer, osnivač Qwerly, priča na temu ‘Social Identity’. Kao čovjek s nekoliko projekata iza sebe priča o digitalnom identitetu, na zanimljiv način, prikazujući činjenice iz svog života kroz ‘imena’ i brendove.

Branko Milutinović iz Srbije, osnivač i CEO tvrtke Nordeus, koja se bavi social gamingom, u prezentaciji ‘Social Gaming – Lessons Learned’, iznosi detalje o dizajniranju društvenih online igrica.
Tijekom How to Web konferencije predstavljeno je 10 startupova, od kojih je mađarski EasyLing osvojio prvu nagradu.

Nagrada se sastoji od kompleta profesionalnih usluga, pozivnica za predstavljanje na nadolazećim web konferencijama…
Zadnje predavanje drugog, finalnog dana konferencije jest ono Jona Bradforda, direktora Springboarda. Jon priča o timovima u poslu, u prezentaciji ‘The Perfect Team: It’s a patchwork Quit’. Bradford ističe kao najvažniju stvar – zaposliti osobu pametniju od sebe, i nikada ne raditi kompromise u početnoj fazi projekta.
Zadnje događanje How to web konferencije je panel ‘European incubators: too many or not?’ , kojeg moderira urednik Netokracije Ivan Brezak Brkan. Raspravom o tome što seed investitori žele i koga traže (timove s vizijom, kažu) završena je How to Web konferencija.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari