U Zagrebu je ovoga vikenda održan najveći humanitarni gaming turnir u regiji – Good Game. Okupivši 16 timova iz cijele Hrvatske, turnir je pokazao kako u domaćim tehnološkim firmama ima odličnih igrača, a naposljetku je pobjedu odnio tim Rimac Automobila, svladavši u finalu Envy. Turnir je skupio oko 40.000 kuna čime će obradovati djecu u bolnicama diljem zemlje.

Kao što smo i najavili, u Zagrebu se protekloga vikenda održao humanitarni gaming turnir Good Game. Nastupima 16 timova iz hrvatskih tehnoloških tvrtki prikupljeno je oko 40.000 kuna za opremanje dječjih bolnica i odjela konzolama PlayStation 4, kako bi se djeci koja su prisiljena boraviti u bolnicama boravak bar donekle olakšao. Plemenit cilj je potaknuo velik odaziv pa se tako na turniru našlo oko 300 sudionika, gledatelja i svih ostalih koji su se brinuli da turnir prođe što je moguće bolje.
Cjelodnevno igranje i zabava
Mjesto održavanja bio je zagrebački HUB385, a vrijeme – čitava subota, od 9 do 18 sati. Igrao se Counter Strike: Global Offensive, a pravila su bila zaista jednostavna: prvi tim koji skupi 11 pobjeda u rundama je pobjednik.
Sudjelovalo je 16 timova iz svih područja tech industrije: Netokracija i Hcl.Hr činili su Team Exclusive, ujedno i jedini tim koji se sastojao od dvije kompanije. Slijedili su Infobip, Toptal, Envy, Nanobit, Bellabeat, CloudSense, Trikoder, Farmeron, Web.burza, Rimac Automobili, Diverto, Erste Banka, BambooLab, Infinum i IN2 Grupa.
Pobjedu je odnio tim Rimac Automobili (ali u timu nije bio i osnivač ove tvrtke, Mate Rimac), drugo mjesto osvojio je Envy, treće Infinum i četvrto CloudSense.
Rimac odnio pobjedu usprkos kvalitetnoj konkurenciji
Natjecanje se odvijalo po klasičnom knockout sistemu, gdje se u prvoj rundi broj timova prepolovio na 8, koji su ušli u četvrtfinale, te kasnije 4 tima koji su se natjecali u polufinalu te naposljetku finalu i meču za treće mjesto.
U prvom dvoboju dana, Team Exclusive vješto je savladao Infobip 11:5, dok je u isto vrijeme Envy glatko prošao Toptal s velikih 11:1. Bellabeat i Nanobit odigrali su uistinu odličan meč, kao i CloudSense i Trikoder. Dalje su prošli Cloudsense i Bellabeat. Nakon kratke pauze, Farmeron je glatko prošao kraj Web.burze s 11:2, a Rimac Automobili i Diverto odigrali su jedan od najboljih mečeva na čitavom turniru, koji je završio sa 11:7 za ekipu Rimca. BambooLab se dobro snašao na mapi Dust2 protiv Erstea i odnio pobjedu, dok je Infinum s velikih 11:1 svladao IN2.
U četvrtfinalu su se tako našli Team Exclusive i Envy, Bellabeat i Cloudsense, Farmeron i Rimac, te BambooLab i Infinum. Dok su naše snage poražene od Envya s visokih 11:0, Cloudsense je u vrlo uzbudljivom meču svladao Bellabeat sa 11:5. BambooLab je izgubio sa 11:0 od Infinuma, dok je Rimac glatko prošao Farmeron sa 11:1.
Polufinala su ostala rezervirana za Rimac Automobile i Infinum, koji su u jednom od boljih mečeva dana odigrali vrlo dobro, no na kraju je Rimac prošao u finale. Envy je u drugome meču svladao CloudSense sa 11:4, te postao finalist ovogodišnjeg Good Gamea.
Meč za treće mjesto bio je jedan od najboljih na turniru, od 6:6 na “poluvremenu”, Infinum je došao do konačne pobjede te osvojio treće mjesto na turniru. CloudSense je pružio odličan meč, te svakako nismo ostali razočarani nakon ovog izvrsnog dvoboja.
Finale je prošlo u znaku Rimac Automobila, koji su svladali Envy s divovskih finalnih 11:0, rezultatom kakav se ne viđa često u finalima turnira. Izvrsne vještine članova Rimac tima, posebice Ivančice i njegovih nerealnih poteza sa AWP-om, osigurale su im prvo mjesto i pehar Good Gamea.
Predana ekipa, izvrsni rezultati
Dojmovi su na kraju sjajni, dogodilo se dosta neočekivanih mečeva, apsolutno fantastičnih playeva, kao i nekih tipičnih početničkih grešaka, koje su svakako donijele ogroman karakter i šarm natjecanju. Sami mečevi su bili izrazito sportski, pošteni i vrlo kvalitetni, a kvaliteti prijenosa svakako su uvelike doprinijeli odlični komentari i voditeljska umijeća ekipe iz EXP Gaminga. Učinili su prijenos mnogo boljim te su svakako cjelokupni turnir digli na veći nivo svojim poznavanjem Counter Strikea.
Tim iza Good Gamea, predvođen idejnim začetnikom i vođom projekta Nikolom Stolnikom, s potporom i pomoći Ivana Brezaka Brkana, Luke Sučića i Luke Ciganeka, učinio je Good Game izuzetno dobrim turnirom, punim perspektive i dobrih vibracija.
Također, turnir bi bio samo ideja bez izvrsnih sponzora koji su svojom potporom omogućili visoku razinu i kvalitetu događanja. Uber, Red Bull, HTC Hrvatska, MSGW, Franck kava, kupikey.com, Pan–pek, Pivovara i pivnica Medvedgrad svojom su potporom uveličali ovaj događaj i omogućili dan za pamćenje svim sudionicima i publici. Također, EXP Gaming ekipa omogućila je izvrstan stream eventa, dok je Gaming Battleground tim držao sve hardverske zadaće pod kontrolom.
Zajedno s vojskom volontera i osoblja, komičarima Goranom Vugrinecom i Vlatkom Štamparom, DJ-em Antonijem Franićem i social media timom koji su činili Iva Soldo i moja malenkost, turnir je bio na zavidnoj razini te se s razlogom nadamo kako ćemo u budućnosti gledati još mnogo Good Game turnira.
Gaming priče na Netokraciji podržava B.net kroz rubriku Gamingokracija. Uživaj u superbrzom internetu, najboljoj TV slici i neograničenim pozivima – prva 3 mjeseca za 0 kn mjesečne naknade! Paket je to koji doista ne možeš odbiti. 😉
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari