Na 1. turniru Good Game pobijedili Automobili Rimac

Na 1. turniru Good Game pobijedili Automobili Rimac (Mate nije imao ništa s tim)

U Zagrebu je ovoga vikenda održan najveći humanitarni gaming turnir u regiji – Good Game. Okupivši 16 timova iz cijele Hrvatske, turnir je pokazao kako u domaćim tehnološkim firmama ima odličnih igrača, a naposljetku je pobjedu odnio tim Rimac Automobila, svladavši u finalu Envy. Turnir je skupio oko 40.000 kuna čime će obradovati djecu u bolnicama diljem zemlje.

Iako nije igrao, Mate je podržao svoj tim. (Slike: Vedran Tolić)
Iako nije igrao, Mate je podržao svoj tim. (Slike: Vedran Tolić)

Kao što smo i najavili, u Zagrebu se protekloga vikenda održao humanitarni gaming turnir Good Game. Nastupima 16 timova iz hrvatskih tehnoloških tvrtki prikupljeno je oko 40.000 kuna za opremanje dječjih bolnica i odjela konzolama PlayStation 4, kako bi se djeci koja su prisiljena boraviti u bolnicama boravak bar donekle olakšao. Plemenit cilj je potaknuo velik odaziv pa se tako na turniru našlo oko 300 sudionika, gledatelja i svih ostalih koji su se brinuli da turnir prođe što je moguće bolje.

Cjelodnevno igranje i zabava

Mjesto održavanja bio je zagrebački HUB385, a vrijeme – čitava subota, od 9 do 18 sati. Igrao se Counter Strike: Global Offensive, a pravila su bila zaista jednostavna: prvi tim koji skupi 11 pobjeda u rundama je pobjednik.

good game 1

Sudjelovalo je 16 timova iz svih područja tech industrije: Netokracija i Hcl.Hr činili su Team Exclusive, ujedno i jedini tim koji se sastojao od dvije kompanije. Slijedili su Infobip, Toptal, Envy, Nanobit, Bellabeat, CloudSense, Trikoder, Farmeron, Web.burza, Rimac Automobili, Diverto, Erste Banka, BambooLab, Infinum i IN2 Grupa.

Pobjedu je odnio tim Rimac Automobili (ali u timu nije bio i osnivač ove tvrtke, Mate Rimac), drugo mjesto osvojio je Envy, treće Infinum i četvrto CloudSense.

Rimac odnio pobjedu usprkos kvalitetnoj konkurenciji

Natjecanje se odvijalo po klasičnom knockout sistemu, gdje se u prvoj rundi broj timova prepolovio na 8, koji su ušli u četvrtfinale, te kasnije 4 tima koji su se natjecali u polufinalu te naposljetku finalu i meču za treće mjesto.

good game 3

U prvom dvoboju dana, Team Exclusive vješto je savladao Infobip 11:5, dok je u isto vrijeme Envy glatko prošao Toptal s velikih 11:1. Bellabeat i Nanobit odigrali su uistinu odličan meč, kao i CloudSense i Trikoder. Dalje su prošli Cloudsense i Bellabeat. Nakon kratke pauze, Farmeron je glatko prošao kraj Web.burze s 11:2, a Rimac Automobili i Diverto odigrali su jedan od najboljih mečeva na čitavom turniru, koji je završio sa 11:7 za ekipu Rimca. BambooLab se dobro snašao na mapi Dust2 protiv Erstea i odnio pobjedu, dok je Infinum s velikih 11:1 svladao IN2.

U četvrtfinalu su se tako našli Team Exclusive i Envy, Bellabeat i Cloudsense, Farmeron i Rimac, te BambooLab i Infinum. Dok su naše snage poražene od Envya s visokih 11:0, Cloudsense je u vrlo uzbudljivom meču svladao Bellabeat sa 11:5. BambooLab je izgubio sa 11:0 od Infinuma, dok je Rimac glatko prošao Farmeron sa 11:1.

Polufinala su ostala rezervirana za Rimac Automobile i Infinum, koji su u jednom od boljih mečeva dana odigrali vrlo dobro, no na kraju je Rimac prošao u finale. Envy je u drugome meču svladao CloudSense sa 11:4, te postao finalist ovogodišnjeg Good Gamea.

good game 2

Meč za treće mjesto bio je jedan od najboljih na turniru, od 6:6 na “poluvremenu”, Infinum je došao do konačne pobjede te osvojio treće mjesto na turniru. CloudSense je pružio odličan meč, te svakako nismo ostali razočarani nakon ovog izvrsnog dvoboja.

Finale je prošlo u znaku Rimac Automobila, koji su svladali Envy s divovskih finalnih 11:0, rezultatom kakav se ne viđa često u finalima turnira. Izvrsne vještine članova Rimac tima, posebice Ivančice i njegovih nerealnih poteza sa AWP-om, osigurale su im prvo mjesto i pehar Good Gamea.

Predana ekipa, izvrsni rezultati

Dojmovi su na kraju sjajni, dogodilo se dosta neočekivanih mečeva, apsolutno fantastičnih playeva, kao i nekih tipičnih početničkih grešaka, koje su svakako donijele ogroman karakter i šarm natjecanju. Sami mečevi su bili izrazito sportski, pošteni i vrlo kvalitetni, a kvaliteti prijenosa svakako su uvelike doprinijeli odlični komentari i voditeljska umijeća ekipe iz EXP Gaminga. Učinili su prijenos mnogo boljim te su svakako cjelokupni turnir digli na veći nivo svojim poznavanjem Counter Strikea.

Tim iza Good Gamea, predvođen idejnim začetnikom i vođom projekta Nikolom Stolnikom, s potporom i pomoći Ivana Brezaka Brkana, Luke Sučića i Luke Ciganeka, učinio je Good Game izuzetno dobrim turnirom, punim perspektive i dobrih vibracija.

good game 5

Također, turnir bi bio samo ideja bez izvrsnih sponzora koji su svojom potporom omogućili visoku razinu i kvalitetu događanja. Uber, Red Bull, HTC Hrvatska, MSGW, Franck kava, kupikey.com, Panpek, Pivovara i pivnica Medvedgrad svojom su potporom uveličali ovaj događaj i omogućili dan za pamćenje svim sudionicima i publici. Također, EXP Gaming ekipa omogućila je izvrstan stream eventa, dok je Gaming Battleground tim držao sve hardverske zadaće pod kontrolom.

Zajedno s vojskom volontera i osoblja, komičarima Goranom Vugrinecom i Vlatkom Štamparom, DJ-em Antonijem Franićem i social media timom koji su činili Iva Soldo i moja malenkost, turnir je bio na zavidnoj razini te se s razlogom nadamo kako ćemo u budućnosti gledati još mnogo Good Game turnira.

bnet

Gaming priče na Netokraciji podržava B.net kroz rubriku Gamingokracija. Uživaj u superbrzom internetu, najboljoj TV slici i neograničenim pozivima – prva 3 mjeseca za 0 kn mjesečne naknade! Paket je to koji doista ne možeš odbiti. 😉

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tvrtke i poslovanje

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Umjetna inteligencija

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.