
Hrvatski GIS Cloud poziva da budete beta testeri njihovih offline karata za iOS i Android
Hrvatski GIS Cloud, poznat po tome što izrađuje platformu za lokacijske aplikacije, od danas je omogućio rani pristup korisnicima, koji se prijave za beta verziju, offline kartama u aplikacijama Map Viewer i Mobile Data Collection. To znači da čak i ako nemate pristup internetu, moći ćete pregledavati digitalne karte u rasterskim i vektorskim formatima na iOS i Android uređajima, ali samo ako se prijavite za program testiranja do 10. lipnja.
Offline karte izgrađene su na GIS Cloudovoj mapping tehnologiji, a kako tvrtka koristi vlastiti map engine, karte, slike i ostali formati dodani kartama, učitavaju se velikom brzinom.
Karte će, osim na Map Vieweru, biti dostupne i u aplikaciji za prikupljanje podataka putem formi na terenu, Mobile Data Collection. S druge strane, Map Viewer primarno služi pristupu kartama s mobilnih uređaja, a koriste ga korisnici raznih profila kako bi pristupili svojim prostornim podacima, odnosno kartama u cloudu, otkriva Dino Ravnić, suosnivač i direktor GIS Clouda.
Koriste ga mnogi poslovni korisnici, tvrtke, konzultanti, javna uprava i drugi koji žele imati uvid u stanje na terenu. Primjerice, menadžment građevinske tvrtke putem Viewera može pratiti količinu obavljenog posla na raznim lokacijama unesenog na kartu. Za dodavanje terenskih podataka na kartu može se koristiti aplikacija Mobile Data Collection. U takvim situacijama korisno je imati real-time pregled na tabletu ili smartphoneu. Offline maps mogućnost će zbog ovoga biti jednako korisna i onima koji koriste Mobile Data Collection, budući da radnici na terenu nekad moraju raditi u offline uvjetima.
Jedan primjer toga su naši klijenti iz inicijative Give Clean Water koji su radili na prikupljanju podataka u udaljenim ruralnim područjima na Fijiju i u Liberiji, gdje su često bili primorani raditi u offline uvjetima.
Različite razine pristupa kartama
Kod korisnika Map Viewera dodaje na popis konzultante koji dijele pristup prostornim podacima klijentima za koje rade prostorne analize, daju uvid u pregled zakonom određenih zona na kojima mogu obavljati određenu djelatnost (cenzusi i slično) ili pak pregled infrastrukture (cjevovodi, naftna polja, točke za skupljanje uzoraka…).
Naravno, koristan je i svima ostalima koji žele dobiti pristup digitalnim kartama spremljenim na cloudu kada nisu u mogućnosti spojiti se na mrežu. Osim za ljude na terenu kao što su arheolozi, Map Viewer mogu koristiti i biciklisti, planinari, istraživači…
Također, za korisnike koji barataju osjetljivim podacima moguće je dodjeljivati različite razine pristupa kartama ovisno o funkciji ili ovlastima osobe unutar poslovnog procesa. To je osobito korisno za korisnike koji su u tzv. data businessu, odnosno prodaju pristup podacima koje skupljaju i priređuju.
Kolaboracija i jednostavno dijeljenje karata ključni su benefiti platforme GIS Cloud, odnosno aplikacije Map Viewer, napominje Dino.
Prijave za testiranje do 10. lipnja
Sama tehnologija je u završnoj fazi, zbog čega se tvrtka odlučila na poziv za beta testiranje kako bi se dobile dodatne povratne informacije, a proizvod “ispolirao” prije no što se pusti za šire korištenje. Upravo se to očekuje od beta testera – da testiraju najrazličitije karte i formate te daju ključne informacije o prvom dojmu kako bi se moglo pružiti još bolje korisničko iskustvo u krajnjoj verziji. Samo će testiranje trajati mjesec do dva, nakon čega slijedi objava finalne verzije.
A ako želite i vi sudjelovati u njemu te među prvima vidjeti što je to jedan od dugovječnijih startupa s ovih područja pripremio – prijavite se do 10. lipnja!
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari