Slovenski 'pametni kotač' FlyKly u dva dana na Kickstarteru skupio više od 100.000 dolara!

Slovenski ‘pametni kotač’ FlyKly u dva dana na Kickstarteru skupio više od 100.000 dolara!

Zna se što je za razvoj čovječanstva značio razvoj kotača, a čini se da je došlo vrijeme za – pametni kotač. Naime, slovenski projekt FlyKly pomaže prilikom pedaliranja, paljenjem električnog motora, a može se postaviti gotovo na bilo koji bicikl. Putem Kickstartera prije dva dana pokrenuta je kampanja kojom se željelo prikupiti 100.000 dolara, a cilj je već premašen!

FlyKly2

Zna se što je za razvoj čovječanstva značio razvoj kotača, a čini se da je došlo vrijeme za – pametni kotač. Naime, slovenski projekt FlyKly pomaže prilikom pedaliranja, paljenjem električnog motora, a može se postaviti gotovo na bilo koji bicikl. Putem Kickstartera prije dva dana pokrenuta je kampanja kojom se željelo prikupiti 100.000 dolara, a cilj je već premašen!

Pozadina priče o pametnom kotaču ide do 2011., kada je Niko Klansek američkom tržištu predstavio prvu liniju električnih bicikala FlyKly. Ubrzo je shvatio koliko ima prostora za inovacije na području e-bicikala, stoga je odlučio aktualizirati ideju nadogradnje običnog bicikla motorom, koji bi potpomagao pedaliranje. Prototip je kreiran početkom 2013., a na njemu sada radi tim osoba, koji podupiru biciklističku kulturu te su već radili na uspješnim slovenskim Kickstarter kampanjamaLL StolONDU PinholeMusguard i Lumu.

[vimeo]http://vimeo.com/75806312[/vimeo]

Pametni kotač FlyKly zapravo se sastoji od tankog električnog motora i inteligentne elektronike, koji su smješteni između žbica. Kako kažu kreatori, može se postaviti na gotovo bilo koji biciklistički okvir, a sve u cilju što učinkovitijeg i udobnijeg bicikliranja. Motor se uključuje prilikom okretanja pedala i ubrzava na željenu brzinu, kako bi vozač mogao brže i uz manje truda doći do željene destinacije.

Također, pametni se kotač može zaključati na daljinu, kako ne bi bio ukraden, a također mu se može pratiti i lokacija. Dolazi u različitim veličinama i bojama, a instalacija bi trebala biti vrlo jednostavna – samo se makne stražnji kotač i zamijeni se “pametnijom” verzijom. Brzina koju može postići je 25 km/h, a tako može voziti do 50 kilometara. Težak je četiri kilograma. Može se kontrolirati aplikacijom, za iOS i Android, koja nudi dodatne opcije za sigurnost i podršku, a moguće ga je povezati i s pametnim satom Pebble.

FlyKly

No, pametni kotač nije jedini dio projekta. Tu je i Smarth Light, koji je povezan s dinamom, a koji daje optimalnu količinu svjetla. Na njega se može postaviti pametni telefon, koji se može dobro pričvrstiti, a i puniti tijekom vožnje. Tu je i društvena komponenta, što znači da korisnici mogu sa svojim prijateljima dijeliti svoje biciklističke navike.

Sve u svemu, vrlo zanimljiv skup opcija, a najpovoljniji paket, u koji je uključen pametni kotač, iznosio je 550 dolara (i rasprodan je). Ako je i vas ovaj projekt zaintrigirao, kao i nas u redakciji, a i mnoštvo drugih budućih korisnika, još ga stignete naručiti, a već idućeg proljeća biste se mogli pametnije voziti svojim biciklom.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

SEO i tražilice

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…