Facebook je na burzi, a Zuckerbergov prvi status je nakon (hakirane) objave bio…
Facebook je izašao na burzu! Točnije, Facebookovim će se dionicama početati trgovati kroz sat vremena - u 17 sati po našem, a 11 sati po vremenu u New Yorku gdje se nalazi američka elektronička burza dionica NASDAQ.

Facebook je izašao na burzu! Točnije, Facebookovim će se dionicama početati trgovati kroz sat vremena – u 17 sati po našem, a 11 sati po vremenu u New Yorku gdje se nalazi američka elektronička burza dionica NASDAQ.
Facebookova dionica trebala bi u tom trenutku vrijediti 38 dolara. Mark Zuckerberg, pokretač najveće društvene mreže na svijetu, je nakon tradicionalnog prvog zvona objavio sljedeći status na Facebooku:
Možda mislite da je status objavljen ručno? Nema šanse – Facebookov inženjer David Garcia je na Techcrunchu objasnio kako su “hakirali” NASDAQ-ovo zvono da automatski objavi status na njihovoj društvenoj mreži:
During lunch, some us started talking about how cool it would be if the second Mark rang the bell a story would post to his timeline to let his friends and subscribers know.
I was so excited about this idea that when I got back to my desk, I posted on Facebook: “We should totally hack the button so it pushes an open graph action, “Mark Rang the NASDAQ bell”.
The first person to comment? Zuck: “It would be epic if you pulled that off.”
The solution: connect the NASDAQ button to a mobile phone logged into Facebook to generate an open graph action. While this seemed simple, it would prove to be a little more complex in practice.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.