Eleven ulaže do milijun eura, ali u manje startupa

Eleven ulaže do milijun eura, ali u manje startupa

Nakon kratke pauze bugarski akcelerator i fond rizičnog kapitala Eleven ponovno se vraća u igru, ali u nešto drugačijem obliku. Iako su upravo otvorili prijave za svoju 11. generaciju startupa, ono čime će se po novome voditi u Elevenu je: Investirati više novca i više vremena, ali u manje startupa.

Daniel Tomov cofounder at Eleven pregled
Daniel Tomov, suosnivač Elevena

Bugarski akcelerator i fond rizičnog kapitala Eleven koji je već dobro poznat na ovim prostorima, otvorio je prijave za svoju novu, 11. generaciju startupa. Kako je Netokracija već ranije pisala, ovo je ujedno i svojevrsni novi početak za Eleven. Nakon što su prošle godine napravili manju pauzu, a vrijeme iskoristili kako bi i sami prikupili dodatni kapital, u Sofiji s novom generacijom startupa kreću i s fokusom na zrelije projekte. Naime, novi moto će biti investiranje više novca i vremena, ali u manji broj startupa.

Ulaganja do milijun eura u zrelije timove

Konkretno, to znači da podižu limit za ulaganja sa 200 tisuća eura na čak 1 milijun eura po startupu. Tako u sljedećih nekoliko godina planiraju uložiti oko 15 milijuna eura, ali na investicije će većinom moći računati samo ‘top performeri’ iz njihovog portfolia i tek šačica novih startupa svake godine, odnosno njih petnaestak.

eleven_11_resize

No, to nije jedina novost te će umjesto umjesto dosadašnjeg gotovo sezonskog pristupa u odabiru startupa, sve češće investirati u nove projekte na ad hoc bazi odnosno kako ih budu pronalazili. To ipak ne znači kako odustaju od raspisivanja prijava za nove kohorte startupa svakih nekoliko mjeseci, kao što pokazuje i poziv za 11. generaciju. Ivaylo Simov, osnivač Elevena objašnjava:

Svaki startup je jedinstven i zbog toga napuštamo naš tromjesečeni program i pomičemo se prema cjeloživotnom učenju za naše startupe, s fokusom na različite teme tijekom cijele godine i individualni pristup prema svakom timu koji nam se pridruži.

Prilika za domaće startupe

Eleven je u posljednje tri godine uložio oko 12 milijuna eura u 115 startupa. Među njima je i 20 startupa iz Hrvatske i Srbije koji su ukupno dobili investicije od 1,5 milijun eura. Budući da u Elevenu objašnjavaju kako manjim brojem investicija žele dati dodatnu vrijednost svojim zvijezdama, bit će zanimljivo vidjeti što će to značiti i za domaće startupe, primjerice hrvatsko-makedonski u:Plug koji je vrlo brzo nakon inicijalne investicije od 25.000 eura osigurao dodatnih 100.000 eura ili GamingBattleGround.

Ako mislite da imate ono što Eleven traži, nemojte čekati, iskoristite već ovu priliku i do 30. travnja se prijavite za njihovu novu generaciju timova.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Senko

    Senko

    10. 03. 2016. u 6:25 pm Odgovori

    Zašto spominjete uvijek iste slabo investitore. Šta se desilo s tom akceleracijom, ništa. Nema uspjeha. Dajte nam dovedite zapadne investitore koji znaju posao.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tvrtke i poslovanje

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Umjetna inteligencija

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.