Dodo.hr je novi, danas predstavljen, projekt EPH Digitala kojem je cilj olakšati, ubrzati i pojednostaviti besplatno naručivanje u poliklinikama i ordinacijama. Radi se o besplatnom, internetskom servisu koji izgleda jako obećavajuće i već okuplja preko 200 doktora koji čekaju svoje internetski-pismene pacijente.

Dodo.hr je novi, danas predstavljen, projekt EPH Digitala kojem je cilj olakšati, ubrzati i pojednostaviti besplatno naručivanje u poliklinikama i ordinacijama. Radi se o besplatnom, internetskom servisu koji izgleda jako obećavajuće i već okuplja preko 200 doktora koji čekaju svoje internetski-pismene pacijente.
Da, radi se o servisu, ne mediju! Dodo.hr je kratica za do(bre) do(ktore), a u praksi vam nudi web servis za odabiranje željenog termina na način kako biste to inače činili prilikom kupovanja avionske karte ili bookiranja smještaja na servisima poput Bookinga i Airbnba. Zasad je preko 200 doktora već pristalo koristiti servis, a nadaju se da će im Dodo olakšati komunikaciju s pacijentima i pomoći u popunjavanju slobodnih termina. No hoće li hrvatski pacijenti zaista koristiti Dodo koji će biti dostupan javnosti početkom veljače?

Miran Pavić, direktor EPH Digitala, za Netokraciju navodi kako gotovo milijun građana Republike Hrvatske posjeti privatnog doktora svake godine od dermatologa do zubara. Dosad je to radilo na način da ste se najčešće prijavljivali telefonom ili pak slanjem emaila, što je češto dugo trajalo. Dapače, izvan vremena jedino što biste dobili je automatska sekretarica, tako da je Pavić itekako siguran da će hrvatska (internetska) publika prihvatiti Dodo:
Hrvatska publika ekstremno dobro i brzo reagira na web trendove i novosti. Posebno ako se radi o realnim, svakodnevnim potrebama i interesima. Mi smo bili jedno od prvih jačih tržišta kolektivne kupnje u Europi. Ono što Dodo nudi toliko je jednostavno i logično da je zapravo neobično što već ne postoji. Jasno, to ne znači da nećemo raditi na tome da Dodo bude sve bolji i popularniji.
Pavić naglašava kako kroz Dodo.hr žele pružiti najbolju bazu dobrih doktora u Hrvatskoj, zajedno s ocjenama i recenzijama pravih pacijenata. Za razvoj Dodoa, kao što smo već otkrili, pobrinula se agencija TwinkleTap koju vodi priznati hrvatski dizajner Marko Prljić kojega Pavić hvali da je zaslužan za pregledan i intuitivan izgled stranice, kao i simpatičnu maskotu koju ćete naći već na naslovnici Dodoa. Prljić za Netokraciju otkriva kako se cijeli projekt razvijao oko tri mjeseca.
Dodoovu bazu možete pretraživati ne samo temeljem “vrste” doktora, već i svojeg osiguranja i razloga dolaska, nakon čega će vam Dodo ponuditi moguće termine dolaska. Pri pregledu je uz svakog doktora vidljiva ocjena, a komentirati doktore mogu samo pacijenti koji su kod njih bili. Nema trollanja.
Poslovni model? Prilično jasan
Dodov poslovni model je prilično jasan. Dok je za pacijente besplatan, EPH Digital će doktorima naplaćivati mjesečnu članarinu za uključenje u bazu. Klinike s više doktora dobivaju popust na količinu, ali su članarine u stotinama kuna pri čemu računaju da će okupiti tisuće doktora. Pavić je zadovoljan brojem doktora, a smatra kako će projekt biti uspješan ukoliko uspiju pojednostaviti i olakšati proces naručivanja na način da korisnici zaista tu razliku i osjete.
Iako nije htio ići u detalje, Pavić je za Netokraciju potvrdio kako je moguće da razviju slične internetske projekte što će sigurno ovisiti o Dodovoj uspješnosti na tržištu. U ovom se trenutku možda čini kao san jednog netokrata, ali imajmo na umu da je tako i Kolektiva uvodeći grouponov model zapravo pokazala da postoji interes korisnika za plaćanjem usluga s kreditnim karticama putem Interneta.

EPH grupa ima medijsku snagu da ispromovira Dodo, kao što ovih dana promoviraju Kolektivine ponude, a ipak se ne radi o još jednom mediju, već servisu s jasnim poslovnim modelom. Da ne govorimo o tome da poliklinike i ordinacije imaju dovoljan budžet za pretplatu na ovaj novi servis.
Yelp je pred nekoliko dana otvorio svoje tursko izdanje, u Hrvatskoj se otvaraju sve napredniji servisi za naručivanje poput Jelovnika. Dodo će biti otvoren za korištenje početkom veljače! Stoga, ukoliko možemo naručiti gablec, zašto ne bismo mogli rezervirati i Do(brog)Do(ktora)?
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Valentino Međimorec
22. 01. 2013. u 11:36 am
.htaccess zaštita na domeni, joj
čemu PR onda sa nazivom domene???
Marko Hrnjak
22. 01. 2013. u 11:44 am
Baš, priličan fail
fichek
22. 01. 2013. u 12:27 pm
Moras kod doktora po uputnicu za username i password.
Valentino Međimorec
22. 01. 2013. u 12:52 pm
a koliko vidim da su i na Jutarnjem objavili članak, pa tko koga tu zajebava,
najaviš projekt, a nije da je nedostupan, to bi još prošlo kod mene, navalili ljudi, ali ovo mi je stvarno nespretno
http://www.jutarnji.hr/eph-digital—najveca-digitalna-mreza-u-hrvatskoj-predstavlja-novi-projekt/1080288/
@3kolone
22. 01. 2013. u 1:40 pm
Netokracija izgleda postaje novi Jutarnji, samo vam još fali ona ogromna naslovnica, znam da je pinka od marketinga primamljiva, ali barem ste mogli objaviti da projekt u biti još nije online kad ima .htaccess zaštitu …
Ivan Brezak Brkan
22. 01. 2013. u 7:15 pm
Ma odličan zaključak, tako predivno argumentiran. Jel piše da će biti dostupno u veljači? Piše… To o tome što su oni odlučili kako izaći s PR-om nije naša stvar.
Dennis
22. 01. 2013. u 1:44 pm
Sučelje i sve je skopirano sa ZocDoca
http://www.zocdoc.com/
Damir2
22. 01. 2013. u 10:10 pm
ova Netokracija je postala potpuno nezanimljiva širem krugu ljudi. IBB promašio si publiku
Ivan Brezak Brkan
22. 01. 2013. u 11:33 pm
Hvala na mišljenju, ali sudeći po komentarima na društvenim mrežama kao i na drugim člancima, srećom to nije točno 🙂 Have fun!
Matej
22. 01. 2013. u 11:49 pm
Nevjerojatno da su baš skroz sve skopirali sa ZocDoca. Pa zar EPH-u treba takvo sramoćenje, a još ni krenuli nisu? Pustili PR debelo prije launcha, previewi prema svemu sudeći odražavaju potpuni plagijat. Čisti amaterizam.
Pero
23. 01. 2013. u 11:07 am
Ovo je apsolutna kopija sitea
https://www.zocdoc.com/
toni
23. 01. 2013. u 11:14 am
Nisu netokracija niti IBB krivi što je dodo fail, odnosno bar je za sada fail. Fail kao školski primjer plagijata, fail sa PRom (ne samo prije louncha, nego prije gaddamn landing pagea, dooh!). Nadalje, spominjali su se milijuni uloženi u ovaj projekt, neznam ni kako da gledam na to, fail je da tak očito lažu, no pošto je to EPH ništa me nebi začudilo, još je veći fail ako je istina. S druge strane, potencijala u hr takav servis svakako ima, a pogotovo pogonjem EPHovim kapitalom i medijskim praćenjem. Više bih vjerovao u kvalitetu projekta i krajnjeg rezultata da ga rade startup dečki u garaži, no više vjerujem da će projekt zaživiti on the long run kad ga gura EPH, jer će ga pogurati kad i kuda dečki iz garaže ne bi mogli.
p.s. tek da nema članka za to na netokraciji bilo bi čudno i moslio bih si da IBB namjerno bojkotira. Al da je mogao u članku pasti koji hejt ili bar osvrt na navedeno (loš PR bez landing pagea, zanimljiva sličnost sa ZocDocom, zapitati se gdje su ti milijuni, tak to..) mogao je! Btw, to se i očekivalo od tebe Ivane 🙂 Ili bude koja kuna po lanchu, od tih silnih “milijuna” pala i netokraciji, pa ‘podsvjesno’ nisi objektivan? nhf 😉
Manitu
23. 01. 2013. u 11:40 am
Zanimljiva sličnost 🙂 https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/740007_10152468667700430_1595399642_o.jpg