Ante Mandić od RSG Capitala kupio udio u Degordianu

Ante Mandić od RSG Capitala kupio udio u Degordianu

Osnivač IN2 i vlasnik INsig2 tako je postao vlasnik otprilike 40 posto jedne od najvećih digitalnih agencija u regiji.

Tvrtka za VC investicije RSG Capital, koja je još 2013. u tadašnji iSTUDIO uložila oko milijun eura, svoj je udio u tvrtki Degordian (jer je iSTUDIO u međuvremenu promijenio ime) prodala Anti Mandiću, osnivaču tvrtke IN2 i vlasniku tvrtke INsig2.

Iz sada već bivšeg suvlasnika Degordiana, RSG Capitala, kažu kako su vrlo ponosni na svoju dugu suradnju s tvrtkom iz Zagreba te da za njih očekuju samo još bolji rast i razvoj uz nove partnere. Jure Mikuž, partner u RSG Capitalu, dodaje:

Vjerujem da je novi partner savršen fit za njih u ovome trenutku i da će pomoći da se u budućnosti izgradi još jača kompanija.

Jure Mikuž, partner u RSG Capitalu, i Daniel Ackermann, suosnivač Degordiana, o investiciji u ovu agenciju pričali su otvoreno na Netokracijinoj konferenciji RockPaperStartups još 2013. godine. Marina Filipović Marinshe

O novom vlasniku udjela u Degordianu zna se dosta. S IN2 Ante je bio jedna od osoba koje su udarile temelje domaće tehnološke scene još davne 1992. godine. IN2 je poznat kao tvrtka čija su softverska rješenja pokretala mnoge domaće institucije, a 2018. ih je u potpunosti akvizirala tvrtka Constellation Software. Ante je danas vlasnik INsig2, tvrtke iz IN2 Grupe koja nije prodana, kao i nekoliko drugih tvrtki.

Ante Mandić preuzima otprilike 40 posto tvrtke

Što se tiče same prodaje udjela, vrijednost ove transakcije nije obznanjena, ali iz RSG Capitala kažu kako su iznosom jednostavno – zadovoljni. Iz RSG-a također dodaju da su do sada bili vlasnici otprilike 40 posto Degordiana, što bi trebalo značiti da je isti postotak danas u vlasništvu Mandića. Također, Ante Mandić ovom transakcijom postaje vlasnik udjela i u tvrtkama Mediatoolkit te Bornfight.

Udio u Degordianu kupila je tvrtka Softman d.o.o., čiji je vlasnik Ante Mandić, koji pojašnjava kako se radi o tvrtki osnovanoj upravo u svrhu ove transakcije. Na upit što će biti s tom tvrtkom, pojašnjava kako je moguće da bude zatvorena, ali i pripojena nekoj drugoj tvrtki.

Kada je riječ o razlozima zašto se odlučio baš na “ulazak” u Degordian, Ante kaže kako se oni prije svega vežu uz velik potencijal koji ova tvrtka ima:

Degordian smatram izuzetno kvalitetnom i brzorastućom tvrtkom. Već neko vrijeme ga pratim i jako sam zadovoljan smjerom razvoja, mislim da ima odličnih potencijala i za daljnji razvoj. Smatram to dobrom poslovnom prilikom. RSG Capital je odlučio prodati svoj udio u Degordianu, a ja sam tražio dobru priliku za ulaganjem.

Rijetko dobra prilika za ulaganje u Hrvatskoj

Ante naglašava kako je općenito prilika za ulaganjem ovakve vrste u Hrvatskoj malo te da je vrlo zadovoljan što je do ulaganja došlo. Dodaje i kako ne planira biti involviran u operativnom dijelu poslovanja Degordiana i to nije razlog zašto je kupio udio u ovoj tvrtki. Ističe i kako trenutni menadžment tvrtku vrlo dobro vodi te da nema potrebe za promjenama.

Također dodaje kako gotovo da nema preklapanja između IN2, INsig2 i Degordiana, pa samim time neće između ovih tvrtki biti konkurencije, ali hoće suradnje za zajednički boljitak.

Područje u kojem će Ante moći “pogurati” Degordian je svakako iskustvo u IT-ju. Kaže kako vjeruje da svojim poznavanjem IT tržišta može u budućnosti pomoći Degordianu u strateškom dijelu razvoja cijele grupe.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. ludi panj

    ludi panj

    25. 02. 2020. u 3:31 pm Odgovori

    ja sam postao 100% vlasnik bureka neki dan,
    čisto da napomenem ako Vam je promaklo

    nemorate to staviti pod ekskluzivu, ali mali članak bi bio dovoljan
    šaljem sliku istog na zahtjev

  2. Josip

    Josip

    26. 02. 2020. u 11:28 am Odgovori

    Znači da su se htjeli riješiti udjela, jer koji fond se rješava udjela prije nego je cijena tvrtke narasla ili je napravljen IPO. Obično povećavaju udjele i na kraju kada je firma vrijedna prodaju. Zamislite ulagača u rani Facebook koji bi prodao svoj udjel kada je vrijednost udjela bila 100x manja nego kasnije.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Karijere

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Analiza

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Prikaz

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.