Što je Coffee Cloud i zašto ga podržavaju investitori iz Buildita i Techstarsa?

Što je Coffee Cloud i zašto ga podržavaju investitori iz Buildita i Techstarsa?

Priča o Coffee Cloudu je priča o domaćem, ali globalno orijentiranom startupu koji je u nešto više od godinu dana od osnivanja kompanije proširio svoje poslovanje u sedam zemalja svijeta, a u organizacijskom odboru ima četiri svjetski poznata investitora: Buildit invest, R/GA, Techstars i METRO Cash and Carrey. Zašto je Coffee Cloud jedinstven na tržištu i kako funkcionira, otkrio nam je CEO i osnivač kompanije Miroslav Kovač.

Coffee Cloud je IoT uređaj...
Coffee Cloud je IoT uređaj koji zasada nema konkurencije na tržištu, kaže osnivač i CEO Miroslav Kovač.

Priča o Coffee Cloudu je priča o domaćem, ali globalno orijentiranom startupu koji je u nešto više od godinu dana od osnivanja kompanije proširio svoje poslovanje u sedam zemalja svijeta. Tko je sve zaslužan za razvoj projekta, kako Coffee Cloud funkcionira, jesu li zadovoljni dosadašnjim rezultatima i još par važnih sitnica, ispričao nam je CEO i osnivač startupa Miroslav Kovač.

Coffee Cloud čine Miroslav Kovač – CEO, Andreja Kovač – COO, Milan Rakoš – CTO, Mike Kyriacou – Advisor i Marko Brajković – Sales Menager. Svakako je potrebno spomenuti kolege koji surađuju ili su surađivali na projektu. To su Igor Pandl – software developer, Davor Gusić – hardware developer te još nekoliko stručnih suradnika kroz outsource. Iako smo mala kompanija i u osnovi se smatramo hrvatskom tvrtkom, vrlo smo globalno orijentirani.

Kompaniju Coffee Cloud Technologies Ltd. osnovali su, naime, u Londonu, dok opremu proizvode u Hong Kongu. Ipak, sve pokreće hrvatsko znanje, ističe Kovač.

Kako funkcionira Coffee Cloud?

Coffee Cloud je IoT (Internet of Things) uređaj koji se instalira u espresso aparat za kavu. Uređaj prikuplja podatke o broju pripravljenih espresso kava, rukovanju i održavanju aparata za kavu, stanju zalihe i vrsti utrošene espresso kave. Mobilnom tehnologijom uređaj podatke šalje na internet, gdje su dostupni korisniku putem Coffee Cloud web aplikacije.

Prema Kovaču, Coffee Cloud zasada nema konkurenciju na tržištu zahvaljujući upotrebi napredne tehnologije i tome što ga se može instalirati na svaki tip espresso aparata za kavu.

To nam daje veliku prednost kod distributera i proizvođača espresso kave koji Coffee Cloud mogu trenutno aplicirati na sve postojeće aparate za kavu na terenu. Svakako smo svjesni smo da takva situacija nije vječna i da će se u kratkoj budućnosti pojaviti tvrtke sa sličnim ponudama. Naša snaga i prednost je kvaliteta, iskustvo, znanje i brzina u osvajanju tržišta.

putem aplikacije
Uređaj prikuplja podatke poput broja pripravljenih espressa i vrsti utrošene espresso kave te ih mobilnom tehnologijom šalje na internet gdje su korisnicima dostupni putem aplikacije.

Dosadašnji rezultati iznad očekivanja

Iako su svjesni da ih čeka velik posao te da će se još morati dokazivati na tržištu, u timu su veoma zadovoljni povratnim informacijama o proizvodu.

Moram priznati da su dosadašnji rezultati i reakcije, kako od kupaca, tako i od investitora, iznad svakog očekivanja. U nešto više od godine dana od osnutka kompanije poslovanje smo proširili u sedam zemalja svijeta. U organizacijskom odboru imamo 4 prestižna i svjetski etablirana investitora: Buildit invest (Estonija), R/GA (SAD), Techstars (SAD) i METRO Cash and Carrey (Njemačka).

Tim Coffee Clouda je sudjelovao na dva akceleratora, a svim startupima preporučuju takvo iskustvo za koje kažu da je - neprocjenjivo.
Tim Coffee Clouda je sudjelovao na Buildit hardware i Techstars Metro akceleratoru, a svim startupima preporučuju takvo iskustvo za koje kažu da je – neprocjenjivo.

Kakva su iskustva nakon Buildit i Metro Techstars akcleratora?

Prošli smo estonski Buildit hardware akcelerator koji nam je pomogao u razvoju hardvera, a nakon toga i prestižni Techstars Metro akcelerator u Berlinu kroz koji smo razvili softver i web aplikaciju. Posebno treba istaknuti da je u sklopu Techstars Metro-a i prestižna R/GA, kao jedna od najjačih marketinških agencija u svijetu. Oni su nam pomogli razviti dizajn i vizualni identitet kompanije. To su neprocjenjiva iskustva kroz koja smo izgradili jako dobar networking koji je bitan za startup kompaniju. Svakako bih svakom startupu preporučio prijavu na neki od akceleratora.

A što dalje? Miroslav zaključuje:

Trenutno smo koncentrirani na tržišnu ekspanziju i financiranje. Početkom srpnja otvorili smo novi investicijski ciklus koji planiramo financijski zatvoriti tijekom rujna. Ovim putem pozivam hrvatske investitore da se priključe našem perspektivnom timu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Izvještaj

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.