Splitski CodeAnywhere ima 100.000 korisnika i bit će profitabilan do kraja 2012.

Splitski CodeAnywhere ima 100.000 korisnika i bit će profitabilan do kraja 2012.

Splitski CodeAnywhere danas je za Netokraciju ekskluzivno potvrdio kako imaju preko 100 tisuća korisnika: developera koji kodiraju putem njihovih web, iOS i Android aplikacija. CodeAnywhereov suosnivač Ivan Burazin naglašava kako je CodeAnywhere trenutno jedina multiplatformska ‘cloud’ aplikacija za programiranje, a do kraja godine očekuju da će biti profitabilni.

CodeAnywhereovih 100 tisuća korisnika na putu k profitabilnosti.

Splitski CodeAnywhere danas je za Netokraciju ekskluzivno potvrdio kako imaju preko 100 tisuća korisnika: developera koji kodiraju putem njihovih web, iOS i Android aplikacija. CodeAnywhereov suosnivač Ivan Burazin naglašava kako je CodeAnywhere trenutno jedina multiplatformska ‘cloud’ aplikacija za programiranje, a do kraja godine očekuju da će biti profitabilni.

Kako do korisnika

Trenutno imaju 1.8 posto korisnika prelazi na plaćenu verziju, a Burazin naglašava kako su im besplatni korisnici zanemariv trošak. Većinu su ih privukli izuzetno aktivnim korištenjem interneta. Dok je Jukić razvijao CodeAnywhere, Burazin je išao od bloga do bloga, od foruma do foruma pa i od zajednice programera StackOverflow i tražio sve one koje je zanimalo “kako edirirati kod u pregledniku” ili “kako se spojiti na FTP od bilo kuda” – kao odgovor im je nudio upravo CodeAnywhere.

Osnivači CodeAnywherea su Ivan Burazin i Vedran Jukić.

CodeAnywhere suosnivača Vedrana Jukića i Ivana Burazina je počeo život kao PHPAnywhere koji je početkom 2011. dobio 200 tisuća kuna investicije. Osim što u CodeAnywhereu možete kodirati, sve što napravite se može povezati izravno na (S)FTP server, Dropbox ili pak popularni Github. Tim je u konstantnom kontaktu sa svojim korisnicima, a do kraja godine bi CodeAnywhere trebao dobiti:

  • Potpuno prilagodljiv editor;
  • Podršku za terminal;
  • Integraciju Google Drivea, Amazon AWS-a i nekoliko drugih servisa.

S obzirom da sad imaju velik broj korisnika, CodeAnywhere se sad mora usredotočiti na povećanje profitabilnosti odnosno postotka plaćenih korisnika. Za razliku od mnogih startupa koji pokušavaju naplatiti nešto što korisnici ne žele, CodeAnywhere je očito stvorio proizvod koji ima svoje tržište.

Profitabilni do kraja godine

Burazin je za Netokraciju potvrdio kako sa prihodima već pokrivaju sve troškove i imaju novca za daljnja ulaganja, a da će do kraja godine i sebi moći isplatiti plaće te postoći profitabilnost. CodeAnywhere će svoje rješenje predstaviti i na danas najavljenom ZG Tech Meetupu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Tvrtke i poslovanje

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...