Domaći Bellabeat osigurao 4,5 milijuna dolara investicije od Arringtona, Jessice Albe i...

Domaći Bellabeat osigurao 4,5 milijuna dolara investicije od Arringtona, Jessice Albe i…

Hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, koji pokušava uzdrmati prenatalnu i neonatalnu njegu, u seed rundi ulaganja prikupio je čak 4,5 milijuna dolara! Među ulagačima ima poprilično zanimljivih i zvučnih imena, a Netokracija ekskluzivno donosi njihov popis.

Sandro Mur i Urška Sršen, osnivači Bellabeata.
Sandro Mur i Urška Sršen, osnivači Bellabeata.

Hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, koji pokušava uzdrmati prenatalnu i neonatalnu njegu, u seed rundi ulaganja prikupio je čak 4,5 milijuna dolara! Među ulagačima ima poprilično zanimljivih i zvučnih imena, a Netokracija ekskluzivno donosi njihov popis.

Čini se da Bellabeat niže uspjeh za uspjehom. Nakon što je zabilježio prihod od dva milijuna dolara, ušao u poznati akcelerator Y-Combinator, proglašen najboljim startupom posljednje generacije tog akceleratora, ovaj je startup prikupio i pozamašnu seed rundu, u kojoj su sudjelovali neki od poznatijih investitora u Silicijskoj dolini. Oni su: Ron Conway (takozvani superangel po Forbesu, rani ulagač u Google, Facebook, Pinterest), Michael Arrington (osnivač TechCruncha), Nicolas Berggruen (poznati filantrop koji se nalazi na popisu 100 najbogatijih osoba prema Forbesu), Universal Music GROUP, Jessica Alba (osnivačica u Honest Company), Paul Buchheit (kreator Gmaila), Michael Seibel (partner u Y-Combinatoru), Don Mattrick (CEO Zynge, Beehevee Holdings) te njegova supruga Nanon de Gaspé Beaubien-Mattrick, GGVC, Justin Kan (nedavno prodao Twitch za milijardu dolara YouTubeu), Naveen Jain (osnivač Immunity Projecta), Adrian Aoun (osnivač Wavvija kojega je kupio Google), Tom Fallows (osnivač Mercantila, kojega je također kupio Google), Boon Hwee, AceandCompany, Founders Club, Cherubic Ventures, Promus Ventures, Kindling Capital, FenoxVC, Jason Freedman (YC alumni, osnivač u 42floors), Lance White, Klaus von Sayn, Joshua Reeves (Zenpayroll YC company), Ryan Peterson (YC alumni).

Ulazak u Apple, Target, BestBuy… Uz gradnju sustava

No, dobre vijesti za ovaj startup ne staju samo na investiciji. Kako doznajemo, Bellabeat je postigao dogovor s Appleom te će se u njegovim trgovinama naći u rujnu. Nakon Applea slijedi i prodaja u BestBuyu i Targetu, također velikim prodajnim lancima.

Hardver
Fokus nije samo na hardveru, unatoč njegovoj dobroj prodaji, nego na cjelokupnom sustavu.

Bellabeat za to vrijeme nikako ne miruje i upravo sprema novu generaciju proizvoda za neonatalnu njegu. Vizija ovog startupa je mijenjanje prenatalne i neonatalne brige, kao i praćenje pacijenata u stvarnome vremenu. Procjenjuje se da bi takvi sustavi donijeli značajne uštede u zdravstvu, jer samo SAD svake godine troši 90 milijardi dolara na hospitalizaciju trudnica te preglede za vrijeme trudnoće. Bellabeat zauzima drugačiji s pristup od tromih korporacija u IT zdravstvu, okrećući se prvo krajnjim korisnicima s proizvodima, poput onoga koji je namijenjen osluškivanju otkucaja srca nerođenog djeteta. No, takvi proizvodi, kako doznajemo, samo su dio sustava za praćenje stanja u stvarnome vremenu, koji pomažu navikavanju korisnika na slične proizvode, ali i izgradnji sustava. Bellabeat pored prihoda od prodaje hardvera fokus usmjerava prema monetizaciji servisa, odnosno platforme, te otvaranje API-ja klinikama.

Inače, Bellabeatovo sjedište je u Mountain Viewu u Silicijskoj dolini, ali ima urede i u Zagrebu te Signapuru. Također, uz sve dobre vijesti, ovaj je startup u međuvremenu narastao na 20 zaposlenika.

Uz novu rundu ulaganja, ne sumnjamo da će rast biti i nastavljen. Što reći nego – bravo!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Tvrtke i poslovanje

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.