Domaći Bellabeat osigurao 4,5 milijuna dolara investicije od Arringtona, Jessice Albe i...

Domaći Bellabeat osigurao 4,5 milijuna dolara investicije od Arringtona, Jessice Albe i…

Hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, koji pokušava uzdrmati prenatalnu i neonatalnu njegu, u seed rundi ulaganja prikupio je čak 4,5 milijuna dolara! Među ulagačima ima poprilično zanimljivih i zvučnih imena, a Netokracija ekskluzivno donosi njihov popis.

Sandro Mur i Urška Sršen, osnivači Bellabeata.
Sandro Mur i Urška Sršen, osnivači Bellabeata.

Hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, koji pokušava uzdrmati prenatalnu i neonatalnu njegu, u seed rundi ulaganja prikupio je čak 4,5 milijuna dolara! Među ulagačima ima poprilično zanimljivih i zvučnih imena, a Netokracija ekskluzivno donosi njihov popis.

Čini se da Bellabeat niže uspjeh za uspjehom. Nakon što je zabilježio prihod od dva milijuna dolara, ušao u poznati akcelerator Y-Combinator, proglašen najboljim startupom posljednje generacije tog akceleratora, ovaj je startup prikupio i pozamašnu seed rundu, u kojoj su sudjelovali neki od poznatijih investitora u Silicijskoj dolini. Oni su: Ron Conway (takozvani superangel po Forbesu, rani ulagač u Google, Facebook, Pinterest), Michael Arrington (osnivač TechCruncha), Nicolas Berggruen (poznati filantrop koji se nalazi na popisu 100 najbogatijih osoba prema Forbesu), Universal Music GROUP, Jessica Alba (osnivačica u Honest Company), Paul Buchheit (kreator Gmaila), Michael Seibel (partner u Y-Combinatoru), Don Mattrick (CEO Zynge, Beehevee Holdings) te njegova supruga Nanon de Gaspé Beaubien-Mattrick, GGVC, Justin Kan (nedavno prodao Twitch za milijardu dolara YouTubeu), Naveen Jain (osnivač Immunity Projecta), Adrian Aoun (osnivač Wavvija kojega je kupio Google), Tom Fallows (osnivač Mercantila, kojega je također kupio Google), Boon Hwee, AceandCompany, Founders Club, Cherubic Ventures, Promus Ventures, Kindling Capital, FenoxVC, Jason Freedman (YC alumni, osnivač u 42floors), Lance White, Klaus von Sayn, Joshua Reeves (Zenpayroll YC company), Ryan Peterson (YC alumni).

Ulazak u Apple, Target, BestBuy… Uz gradnju sustava

No, dobre vijesti za ovaj startup ne staju samo na investiciji. Kako doznajemo, Bellabeat je postigao dogovor s Appleom te će se u njegovim trgovinama naći u rujnu. Nakon Applea slijedi i prodaja u BestBuyu i Targetu, također velikim prodajnim lancima.

Hardver
Fokus nije samo na hardveru, unatoč njegovoj dobroj prodaji, nego na cjelokupnom sustavu.

Bellabeat za to vrijeme nikako ne miruje i upravo sprema novu generaciju proizvoda za neonatalnu njegu. Vizija ovog startupa je mijenjanje prenatalne i neonatalne brige, kao i praćenje pacijenata u stvarnome vremenu. Procjenjuje se da bi takvi sustavi donijeli značajne uštede u zdravstvu, jer samo SAD svake godine troši 90 milijardi dolara na hospitalizaciju trudnica te preglede za vrijeme trudnoće. Bellabeat zauzima drugačiji s pristup od tromih korporacija u IT zdravstvu, okrećući se prvo krajnjim korisnicima s proizvodima, poput onoga koji je namijenjen osluškivanju otkucaja srca nerođenog djeteta. No, takvi proizvodi, kako doznajemo, samo su dio sustava za praćenje stanja u stvarnome vremenu, koji pomažu navikavanju korisnika na slične proizvode, ali i izgradnji sustava. Bellabeat pored prihoda od prodaje hardvera fokus usmjerava prema monetizaciji servisa, odnosno platforme, te otvaranje API-ja klinikama.

Inače, Bellabeatovo sjedište je u Mountain Viewu u Silicijskoj dolini, ali ima urede i u Zagrebu te Signapuru. Također, uz sve dobre vijesti, ovaj je startup u međuvremenu narastao na 20 zaposlenika.

Uz novu rundu ulaganja, ne sumnjamo da će rast biti i nastavljen. Što reći nego – bravo!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Kolumna

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).