Mila Kunis otkriva kako je koristila Bellabeat

Dok je Jessica Alba uložila u hrvatski Bellabeat, Mila Kunis otkriva kako ga je koristila!

Poznata holivudska glumica Mila Kunis nedavno je gostovala u talk showu Jimmyja Kimmela gdje je otkrila da je koristila (uz Tinder i Grindr) proizvod hrvatskog startupa Bellabeat, monitor otkucaja srca nerođenog djeteta.

mila bellabeat

Mila je navela kako joj je uređaj dao njen zaručnik i zaljubljenik u tehnologiju (i osoba koja je utjelovila Stevea Jobsa u filmu Jobs) Ashton Kutcher, ali i da je bila nervozna u ranijim mjesecima trudnoće kada otkucaje srca djeteta nije tako lako pronaći. Sandro Mur, suosnivač i CEO Bellabeata, napominje kako je glumica koristila stariji model monitora, a zadovoljan je što se sjetila uređaja i godinu dana kasnije, što znači da je na nju ostavio utisak. Osvrće se i na njen komentar:

Zato smo i proizveli noviji model, Shell. Sa svim povratnim informacijama koje smo dobili nakon 35.000 prodanih uređaja, znali smo što je potrebno doraditi. Razlika između prijašnjeg i sadašnjeg monitora je što Shell putem UX-a pomaže brzo pronaći otkucaje srca, tako da korisnicu navodi kroz aplikaciju. Pokazuje joj gdje ga naći i kako da pomiče monitor, dok je na prijašnjem modelu sve to trebala raditi sama.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Viralni otkucaji srca

Inače, Bellabeat sada ima u bazi više od 340.000 otkucaja srca nerođene djece, a ako upotrijebimo malo matematiku i informacije iz žutih magazina, dolazimo do računice da je ovaj startup imao otkucaje male Wyatt Isabelle Kutcher i prije no što je javnost uopće znala za trudnoću.

Otkucaji srca mogu se putem aplikacije Bellabeat dijeliti na društvene mreže, zbog čega se informacije o proizvodu često dijele viralno. Što kažete na otkucaj srca koji je podijeljen na Facebook 245 puta? Ili na Dalea i Sophie, poznate ličnosti u Australiji, koje su koristile ovaj uređaj? Slika na kojoj se to vidi je “zaradila” preko 14.000 lajkova i, što je u ovom kontekstu važnije, mnoštvo upita o samom uređaju.

Težak zadatak za Bellabeat

No, treba li uopće trudnicama omogućiti svakodnevno praćenje otkucaja srca djeteta? Dok Bellabeat želi time postići da iskustvo trudnoće bude što prirodnije i opuštenije, pojedine bi se osobe mogle naći pod stresom zbog konstantnog provjeravanja je li sve s djetetom u redu. Sandro priznaje da njegov startup ima vrlo težak zadatak, jer su mnoge buduće majke vrlo plašljive i zabrinute za zdravlje svog djeteta. Kao što one pomno prate njegov razvoj, tako i Bellabeat prati njihove reakcije. A kako bi ponudili svim ženama, ne samo trudnicama, slično iskustvo, u ponudu su stavljeni i Leaf, atraktivan pratitelj zdravstvenog stanja žene, te pametna vaga Balance, koja se također povezuje s Bellabeatovom aplikacijom.

Na kraju, ne možemo ne spomenuti drugu poznatu holivudsku glumicu koja je povezana s ovim hrvatskim startupom. Jessica Alba, inače osnivačica tvrtke Honest, jedna je od investitorica u Bellabeat, stoga je za pretpostaviti da smatra ovaj proizvod potrebnim i vrijednim ulaganja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Izvještaj

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?