Bellabeat na CES-u objavio da ima 65.000 prednarudžbi...

Hrvatski Bellabeat s nevjerojatnih 65.000 prednarudžbi ulazi u američki BestBuy i Target!

Jedan od četiri hrvatska startupa koja se predstavljaju upravo na sajmu potrošačke elektronike CES u Las Vegasu, Bellabeat, ima nekoliko značajnih novosti - osim što je otvorio API prema drugim aplikacijama, najavljen je ulazak u lance BestBuy i Target, a i predstavljena je i nova članica tima, Crystal Lee, koja će biti zadužena za glavna partnerstva u modnoj industriji.

Lee
Crystal Lee, Urška Sršen i YoonJin Chang na Bellabeatovom štandu na CES-u, gdje ovaj startup nastupa kao jedan od većih europskih izlagača.

Odmak od uređaja namijenjenih isključivo za prednatalnu njegu i ulazak u svijet pametnog nakita za Bellabeat se pokazuje kao mudar potez. Tim je upravo na Consumer Electronics Showu prvi puta službeno predstavio svoja tri nova proizvodaLeaf, pametni privjesak koji prati aktivnost, san, način ishrane i nivo stresa žene, a uz to izgleda i atraktivno, Shell, uređaj koji prati razvoj trudnoće i nerođenog djeteta, a može se koristiti i kao baby monitor nakon rođenja, te Balance, pametnu vagu.

Uz Crystal Lee u svijet mode

Prije godinu dana “kukala” sam o tome kako je nosiva tehnologija zapravo nenosiva, odnosno neatraktivna te kako je pravo vrijeme da se konzultira s modom. Konačno se događa ono što sam priželjkivala – pametne narukvice, prstenje, privjesci dobivaju sve bolji dizajn, a upravo bi Leaf trebao biti Bellabeatov ulaz u svijet mode. Nije stoga ni čudno što se timu pridružila Crystal Lee, koja će se baviti glavnim partnerstvima u modnoj industriji. Crystal je, inače, proglašena kao miss Kalifornije u 2013. godini, a magistrirala je komunikacije na Stanfordu te je radila u Googleovom timu za razvoj tržišta. Da, ovo je druga “misica” koju je Bellabeat zaposlio – nedavno se ovom startupu pridružila YoonJin Chang, miss fotogeničnosti 2010. godine u Koreji, ali, ono što je važnije, riječ je i o poznatoj korejskoj investitorici te suosnivačici akceleratora Kstartup.

Bellabeat je otvorio svoj API vanjskim aplikacijama upravo na CES-u.
Bellabeat je otvorio svoj API vanjskim aplikacijama upravo na CES-u.

Uz njih dvije, Bellabeat će lakše ući u svijet mode, a već je najavljen i ulazak u velike američke trgovačke lance. Naime, Bellabeat je na CES-u najavio i ulazak u BestBuy i Target s prednarudžbama 65.000 proizvoda, koji se počinju slati sredinom proljeća, otkriva nam suosnivač Sandro Mur. Inače, Bellabeat je već prikupio oko 10.000 prednarudžbi u prvom krugu, a sada je otvorio i API svojih uređaja drugim aplikacijama te tako proširio svoju distribuciju na više od 40 vanjskih aplikacija.

Tehnologija za sve žene

Uzbudljivo je ovo vrijeme za hrvatski startup, koji doista predstavlja jedan novi trend na području nosive tehnologije – proizvode namijenjene svim ženama, a ne isključivo geekovima i early adopterima, što su zamijetili i posjetitelji sajma u Las Vegasu.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Mi ćemo vas još samo podsjetiti da Bellabeat i dalje zapošljava – UI/UX dizajnera, iOS developera te Android developera!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Darko

    Darko

    08. 01. 2015. u 8:26 pm Odgovori

    Zgodne i uspješne, naprijed cure! Na vama je da poboljšate ovaj svijet jer mi muški smo dobrano zakazali. Nemojte nas sada iznevjeriti 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…