BabyWatch: Domaći proizvod za vizualizaciju otkucaja srca vašeg nerođenog djeteta
Babywatch

BabyWatch: Domaći proizvod za vizualizaciju otkucaja srca vašeg nerođenog djeteta

BabyWatchBabyWatch je vrlo zanimljiv projekt tvrtke INU koji je nedavno pobijedio na  HGK-ovom natječaju te dobio nagradni odlazak na najveći svjetski sajam mobilne industrije u Barceloni – Mobile World Congress 2013.

Osnivači Sandro Mur i Josipa Majić objašnjavaju kako je riječ o sustavu koji se sastoji od uređaja i aplikacije te omogućava trudnicama da vizualiziraju otkucaje srca svoja djeteta i dijele to iskustvo sa svojim najmilijima. Naime, radeći na znatno kompleksnijem projektu, koji je vezan uz segment remote patient monitoringa za trudnice, zainteresirali su se za ovakav tip uređaja te nakon mjeseci istraživanja i pokušavanja uspjeli sastaviti vlastiti. U BabyWatch je uloženo šest mjeseci razvoja s izuzetno iskusnim timom te vodećim stručnjacima za ovakvu vrstu uređaja. Proizvod je razvijan u bliskoj suradnji s krajnjim korisnicima i prema njihovim inputima, što je rezultiralo iznimno pozitivnim reakcijama pri testnoj implementaciji. Josipa i Sandro ističu:

Nismo prvi koji su se odlučili na proizvodnju ovakvog tipa hardvera, ali smatramo kako smo uspjeli napraviti tehnički najnapredniji koji, u kombinaciji s aplikacijom, pruža sasvim novo iskustvo. Smatramo kako naglasak treba staviti na kombinaciju hardvera i kvalitetne aplikacije, čime se stvara kompletan proizvod koji onda može konkurirati stranim proizvođačima. Također, s aplikacijom planiramo biti prisutni na svim platformama.

BabyWatch

No, nije sve išlo glatko jer uvijek postoje problemi i rizici sa strane zakonske regulative, no Josipa i Sandro pomirljivo priznaju kako ne postoji previše opcija za rješavanje takvih poteškoća. Upravo iz toga razloga odlučili su povući medicinske feature aplikacije te ostati samo na proizvodu, koji za sada pruža jedinstveno iskustvo kroz vizualizaciju i snimku, te pričekati s ostalim mogućnostima.

Sigurnost korisnika i njihovo zdravlje su nam apsolutni prioritet. Upravo smo iz tog razloga odlučili surađivati s vodećim stručnjacima iz perinatologije i testirati aplikaciju u uglednoj europskoj klinici kako bi se uvjerili u ispravnost i sigurnost sustava. Naš proizvod ima potrebne certifikate kako bi se prodavao i koristio diljem svijeta.

Tržišni i medicinski potencijal Babywatcha

Osnivači ističu kako je potencijal velik, osobito na svjetskom tržištu, s naglaskom na Aziju te Ameriku, gdje su korisnici skloniji upotrebi ovakvih proizvoda. Upravo od tamo imaju najviše upita i intenzivno rade na strategiji za navedena tržišta. Ovakav uređaj zbog algoritma koji je razvijen ima golemi medicinski potencijal – naime, postoji mogućnost snimanja te analiziranja otkucaja srca djeteta, što dovodi do brojnih mogućnosti telemedicine te mhealth sustava, čime se tim bavi pored BabyWatch aplikacije. No, za sada su odlučili pričekati s realizacijom ovakvih potencijala, no vrlo je izgledno kako će se u budućnosti više pozabaviti i time.

Dok smo bili zauzeti planiranjem kampanje, prvi potencijalni korisnici su nas sami našli preko naših videa te linkova na društvenim medijima. Potencijalni korisnici su apsolutno oduševljeni! U svega 10 dana nam se već pedesetak potencijalnih kupaca kako bi među prvima mogli dobiti naš uređaj i aplikaciju. Upravo zato imamo u planu crowdfunding kampanju, prvenstveno iz marketinških razloga, a i smatramo da je to prirodan sljedeći korak.

Babywatch

Što se krije iza Babywatcha?

Tvrtka INU se već 20 godina bavi ekspertnim sustavima te inovativnim medicinskim rješenjima, primjerice, umjetnom dijagnostikom, raznim predviđanjima, procjenama rizika te optimizacijama algoritama. Pored ovoga, tim je napravio IDermu, CRM sustav specijaliziran za privatne dermatološke klinike, a za taj je proizvod dogovorena implementacija u nekoliko lokalnih i regionalnih subjekata. Pored svega, razvijaju i  iznimno zahtjevan sustav u segmentu remote patient monitoring sustava.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. hrvac

    hrvac

    06. 03. 2013. u 9:16 am Odgovori

    Bravo cure samo naprijed! Drago mi je da smo se svi druzili u subotu i da ima jos ekipe kod nas koje razvijaju medicinske aplikacije! Ako trebate pomoc oko HR trzista racunajte na pomoc \o/

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Novost

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Tvrtke i poslovanje

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...