Akcija kreće u novu akciju – FenixApps želi 'appovima' osvojiti svjetske community managere

Akcija kreće u novu akciju – FenixApps želi ‘appovima’ osvojiti svjetske community managere

Prije nekoliko mjeseci Akcija, agencija koja se bavi društvenim mrežama, predstavila je dvije aplikacije u sklopu projekta FenixApps, PhotoContest i SocialComments. Kako kaže Petar Bogdan, suosnivač Akcije, sada su spremni s projektom krenuti globalno. Uz razvoj strategije, community managment, Facebook oglase – priča je zaokružena s Facebook aplikacijama, a smatraju da za to mjesta ima i na stranome tržištu na koje danas kreće FenixApps.

FenixApps je razvijen za klijente na lokalnom tržištu, a sad kreće na globalno…

Prije nekoliko mjeseci splitska Akcija, agencija koja se bavi društvenim mrežama, predstavila je dvije aplikacije u sklopu projekta FenixApps, PhotoContest i SocialComments. Kako kaže Petar Bogdan, suosnivač Akcije, sada su spremni s projektom krenuti globalno. Uz razvoj strategije, community managment, Facebook oglase – priča je zaokružena s Facebook aplikacijama, a smatraju da za to mjesta ima i na stranome tržištu na koje danas kreće FenixApps.

Bogdan kaže:

Kako smo već pisali na našem blogu, za naše su nam klijente bile potrebne aplikacije koje bismo mogli koristiti za organiziranje raznih nagradnih natječaja na Facebooku, ali nismo našli ništa što bi nas zadovoljavalo. Rješenja su bila ili previše komplicirana za korištenje ili loše tehnički urađena te nisu imala ni osnovne mogućnosti prilagodbe koje su nama trebale. Shvatili smo i da klijenti većinom žele iste aplikacije, poput SocialComments ili PhotoContesta, s osnovnim ili potpunim mogućnostima prilagodbe.

Dodaje kako su shvatili da je najbolje rješenje ukoliko sami naprave aplikacije koje će 90 posto produktivizirane, a onih 10 posto će se uraditi na osnovu vizuala klijenta (primjerice, dodavanje logotipa). Kaže kako se to za sada pokazalo kao pun pogodak.

Razmišljanje o globalnom tržištu došlo je sasvim prirodno, jer potražnja za Facebook aplikacijama postoji u cijelome svijetu, a, kako Petar kaže, Akcija ima tehnologiju, znanje i dovoljno su mladi i ludi da bi mogli krenuti u akciju.

FenixAppsova aplikacija za fotografske natječaje.

Za razliku od iStudijevog SocialPuzzlea, ovdje se ne radi o tabovima, već aplikacijama koje će se u velikoj mjeri koristiti za natječaje.

Razlika između Wildfirea i Fenixappsa

Slična rješenja već postoje, poput Wildfirea, ali Petar kaže kako je razlika između Fenixappsa iz Wildfirea to što bi Akcija sama radila potrebne prilagodbe aplikacije prije puštanja u pogon. Navodi kako se klijenti (bilo da je riječ o krajnjim kupcima ili agencijama za društvene mreže) najčešće ne žele zamarati CSS-om i drugim opcijama za podešavanje aplikacije, nego žele rješenje koje radi. Petar potvrđuje:

Naš proces je drugačiji: klijent nas kontaktira, pošalje potrebne vizuale i podatke o nagradama, a mi sve te podatke iskoristimo i dostavimo gotovu aplikaciju klijentu. Još jedna velika prednost koju imamo je mogućnost izrade dodatnih modula na postojeće aplikacije. Naime, često nam se dogodi da se klijentu sviđa naš PhotoContest, ali želi još neku dodatni modul, ili potpuno rebrandiranje aplikacije, što smo mi u mogućnosti napraviti.

Petar Bogdan predaje na Web industriji (Snimio Fotosvijet.com)

Ima li prostora za ovakvu vrstu proizvoda?

Osim aplikacije SocialComments, koja je trenutno besplatna (u planu je premium verzija) i PhotoContest, u ponudi su SocialMemory i SocialQuiz. Akcija ovim projektom cilja na agencije za društvene mreže i community managere kojima ovakve aplikacije trebaju u svakodnevnom radu.

SocialMemory, jedna of aplikacija.

S obzirom da custom made aplikacije nisu jeftine, a besplatne i niskobudžetne aplikacije većinom nisu zadovoljavajuće (prilagođavanje traži previše vremena i/ili znanja, potpuna prilagodba često nije moguća, sklone su bugovima), ovakvi projekti bi mogli biti baš ono što mnogi community manageri traže – relativno povoljno, a kvaliteno rješenje za organiziranje promocija putem Facebooka i privlačenje novih fanova.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?