Airbnb ili Booking.com ovo ljeto? Isprobali smo oba, a bolji je…

Airbnb ili Booking.com ovo ljeto? Isprobali smo oba, a bolji je…

Ako ste još uvijek u fazi planiranja odlaska na more ili drugog mjesta za odmor, potraga za smještajem ne bi vam trebala uzeti puno vremena i(li) živaca, koje je sa svim svakodnevnim obvezama bolje sačuvati za druge stvari. Za pomoć u pronalasku mjesta na koje biste željeli ići, pri ruci su servisi za potragu i rezervaciju smještaja, koji će omogućiti da sve što nam treba obavimo u nekoliko koraka.

U slučaju da ste u kalendaru debelim crvenim markerom označili vrijeme za odmor, ali još uvijek tražite najbolji smještaj za sebe i druge koje želite povesti sa sobom, mali virtualni pomagači u potrazi za onime što vam treba samo su nekoliko klikova daleko. Umjesto telefonskih razgovora s rođacima ili poznanicima i molbama da na licu mjesta provjere nešto za nas, naš rođak ili poznanik može biti poneki od popularnih servisa za pronalazak i rezervaciju smještaja, poput onih koji su za prijatelje i rodbinu poznati pod imenima Airbnb i Booking.com.

S naša dva mala virtualna pomagača za smještaj možda ste se već upoznali izbliza, a u slučaju da jeste, ostanite s nama da se zajedno prisjetimo nekoliko stvari koje će biti važne dok se s njima ophodimo. Ako ste za Airbnb ili Booking.com za sada čuli samo od prijatelja njihovih prijatelja, još bolje! Dobro će doći da unaprijed saznamo kako i s kime najbolje osigurati pravo mjesto za odmor prije nego isplaniramo ostale detalje putovanja.

Kako platiti i biti siguran da će sve proći u redu?

Dok krećemo u potragu, prvi korak bit će odluka na koje bismo mjesto otišli i u kojem terminu, a nakon odabira u pretraživanju na početnim stranicama Airbnba i Booking.com-a, zanimat će nas i druge stvari. Plaćanje smještaja koji smo rezervirali bit će visoko na popisu prioriteta, a željet ćemo znati i kakve opcije imamo ako se stvari zakompliciraju pa moramo otkazati isplanirani put i rezervirani smještaj na našem odredištu.

U slučaju Airbnba, stvar se odvija putem njegova servisa koji radi s iznajmljivačima. Čim pronađete i rezervirate svoj smještaj, sljedeći korak je uplata novca koji se traži za mjesto i termin koji ste odabrali, ali iznajmljivač neće taj novac dobiti odmah, već će morati čekati 24 sata nakon ulaska gosta u prostor, s principom da Airbnb zadržava uplaćenu svotu do toga vremena.

Upoznajte Belo, simbol povezanosti.

Pravilo o 24 sata ponajprije je uvedeno kako nijedna strana ne bi upala u nevolje ako u rezerviranom prostoru za smještaj postoji problem za koji se nije znalo dok ga je gost odabirao. Unutar jednog dana od ulaska u prostor, njegov privremeni korisnik moći će se osloniti na pravilnik za povrat novca, s mogućnošću da Airbnb uskoči uzimajući u obzir da novac za rezervaciju u tom roku još nije bio uplaćen iznajmljivaču. Iza 24 sata, potencijalni spor može postati veći problem, koji će se trebati riješiti na liniji gost – iznajmljivač.

Za plaćanje smještaja, Airbnb se oslanja na debitne i kreditne kartice među kojima su i one najpopularnije u Hrvatskoj, poput Visinih kreditnih i prepaid kartica. Sličan princip ima i Booking.com, međutim, kako je riječ o agregatoru koji na jednom mjestu okuplja više vrsta smještaja, u njegovu popisu pitanja i odgovora koji će najviše zanimati korisnika stvari nisu definirane toliko čvrsto.

Nekoliko tajni Bookinga

Neke smjernice ipak postoje. Poput Airbnba, i Booking.com ponajprije se oslanja na kartično poslovanje prilikom plaćanja smještaja, ali kod nekih hotela u ponudi postoji i mogućnost rezervacije bez kartice. Ako nemate važeću karticu, moći ćete se poslužiti i tuđom, ali samo s unesenim podacima i odobrenjem njezina vlasnika.

Ako smo se odlučili za Booking.com, pravila kako i kada ćemo platiti za smještaj ovise o pravilniku prostora koji smo odabrali za naš boravak, s mogućnošću da varira od slučaja do slučaja. Svi detalji koji nas zanimaju moći će se pronaći u pravilniku objekta koji smo odabrali, koji možemo pronaći i u potvrdi rezervacije u ‘e-mail’ poruci na našu adresu nakon što smo rezervirali smještaj.

Booking

Mogućnost povrata novca također ovisi o smještajnoj jedinici koju smo odabrali i njezinu pravilniku na koji možemo baciti oko prije nego rezerviramo smještaj. Želimo li biti sigurni i unaprijed se zaštititi od mogućih neugodnih situacija, korisno je što detaljnije proučiti Pravila objekta koja se mogu naći u opisu odabranog smještaja. Ako smo sve dobro ‘snimili’, bilo kakva nedoumica u slučaju da nešto nije kako bi trebalo biti lakše će biti razriješena u našu korist.

Dok ćemo se kod Airbnba moći osloniti na princip 24 sata, za Booking.com će nam glavno ‘oružje’ za bilo kakav problem biti naše znanje o objektu koji smo odabrali i njegovim pravilima. Ako ih znamo, pri ruci će nam biti i mogućnost izmjene ili otkazivanja rezervacije, za koji će nam biti potrebna prijava u naš račun u sustavu Booking.com-a – ili inicijalna registracija u sustav, u slučaju da još nismo stvorili naš račun i potom krenuli u potragu za smještajem.

Što ako iznajmljujete?

U vrijeme zamaha turističke sezone u Hrvatskoj, Airbnb i Booking.com sve su zanimljiviji i iznajmljivačima smještaja. Airbnb i njegov princip 24 sata predviđa da će novac koji je uplatio gost biti usmjeren na račun iznajmljivača dan nakon gostova ulaska u prostor, a za situacije da gost u smještajnom kapacitetu ima 28 ili više noćenja, uplata će se odvijati mjesečno, za svakih 28 ili više noći gostova boravka. Pravilo 24 sata će, tako, biti dobra zaštita i za iznajmljivača, a ne samo za gosta, s osiguranjem da osoba koja iznajmljuje prostor ne ‘izvisi’ za novac koji treba sjesti na njezin račun.

Kako bi pomogli građanima koji iznajmljuju privatan smještaj turistima na platformama poput Airbnb-a da što lakše slijede pravila, u Beču su pokrenuli informativnu kampanju s video sadržajem, smjernicama i online kalkulatorom za gradski porez.

Raznovrsnost ponude koju ima Booking.com i različita pravila smještajnih kapaciteta unutar njegova sustava dovode stvari na nešto ‘skliskiji’ teren nego u slučaju Airbnba. Iznajmljivaču će glavni alat za zaštitu biti pravilnik smještaja koji daje na raspolaganje, ali ako u njemu nema osiguranja za iznajmljivača u slučaju da gost otkaže smještaj, osoba koja iznajmljuje mogla bi se naći ‘na suhom’.

Iako Booking.com ponajprije funkcionira kao agregat raznovrsnoga, ide prema tome da vlastitim pravilnikom nastoji učiniti vlastitu ponudu što jasnijom i pristupačnijom korisnicima, a takav princip neće se svidjeti svim iznajmljivačima.

Kao i za bilo što drugo u životu, dobro je znati koja prava i obveze imate prije nego u bilo što krenete. Čist račun znači dugu ljubav, a s njime ćete lakše zavoljeti Airbnb i Booking.com, koji su tu zbog svih nas, željnih ugodnog odmora na nekom lijepom mjestu.

Koju god platformu odabrali pri planiranju odmora, zahvaljujući Visa web prepaid kartici OTP banke, možete biti sigurni i bezbrižni da vam se neće naplatiti više nego na što ste pristali. I ne samo to, možete ju opušteno koristiti i za plaćanje tijekom godišnjeg odmora.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Miro M.

    Miro M.

    30. 07. 2016. u 2:43 pm Odgovori

    Booking ce vas smjestaj staviti na zacelje ponude ako trazite da vam se plati rezervacija. Ako ne trazite, jako cesto gosti otkazu zadnji dan ili naprosto uopce ne dodju. Vi ste izvisili jer ne mozete nabrzinu iznajmiti a sezona traje samo 2 mjeseca. I za to uzimaju 15%, skroz lose

  2. Gianfranco Milocani

    Gianfranco Milocani

    31. 07. 2016. u 1:56 pm Odgovori

    Radim sa oba dva servisa. Na poslu sa bookingom privatni sa airbnb-om. Nedostaci bookingom com daje mogućnost besplatnog otkaza rezervacije do 7 dana prije dolaska gostiju ili ako ne dođu naplacujete im 1 noćenje.Ako ste privatni iznajmljivači to vam ne ide u prilog jer teško da ćete apuiti si objekt u 7 dana pogotovo ako je kuća sa bazenom. Airbnb gosti koji dolaze preko njih naučeni su na jeftiniji smještaj. To sta ja iznajmljujen kuću sa bazenom po realnim cijenama ne prolazi. To su moj zakljucak

  3. Miro M.

    Miro M.

    01. 08. 2016. u 9:50 am Odgovori

    Gianfranco, nije ovo bas tocno za Booking. Gost moze otkazati i zadnji dan ili uopce ne doci bez da plati lipu kazne, a ne do 7 dana do dolaska. Moj prosjek je na 10 rezervacija 5 ih otkaze ili ne dodje sto je vrlo nesigurno. No korektno je reci da se vise ljudi javi preko Booking nego Airbnb. Dok ne dodje netko bolji prisiljeni smo ovako raditi.

  4. Jasenko

    Jasenko

    01. 08. 2016. u 7:28 pm Odgovori

    Ko izdaje privatni smjestaj, od oba je bolja Realitica. Bitno je biti u vrhu nje (postoje izdvojeni oglasi). Meni je 70% gosti preko njih.
    S Airbnb-om je tek problem kad Vi kao izdavač otkazete 7 dana prije. Dobijete kaznu od 100$ (naplate Vam od budućih rezervacija).

  5. Ivana Kunic

    Ivana Kunic

    02. 08. 2016. u 5:20 pm Odgovori

    Kod booking.coma postoji i non-refundable rezervacija, tj. rezervacija bez povrata novca. To se uglavnom odnosi na hotele, obično se nudi neki popust kao pogodnos, ali se odmah naplati kartica na cijeli iznos rezervacije i gost nema pravo na povrat novca, osim ako je hotel voljan izvršiti povrat. Dosta bitna informacija, jer gosti često ne primijete da su rezervirali takvu vrstu sobe.

  6. Gregor Dumanić

    Gregor Dumanić

    03. 08. 2016. u 4:56 pm Odgovori

    Booking.com je za iznajmljivaca prostora koji se bavi tranzitnim gostima loš jer ako želite biti konkurentni morate sve opcije staviti besplatno te to budući gosti već dobro znaju pa onda u isti dan bookiraju više smještaja pa onaj koji im je najljepši pristanu a ostali nek proklinju booking za taj dan..postotak kod booking je 15 % početni.
    Prednost je da je jednostavan.
    AirBnB je za iznajmljivaca bolji jer je sigurna uplata i nema bjezanja. 3% je početna provizija.
    Sve navedeno je iz kuta gledanja iznajmljivaca.S kuta gledanja gosta ako vam se više piše i dogovara koristite AirBnB, ako tražite čim manje kontakta sa vlasnikom booking.com

  7. Jure

    Jure

    04. 08. 2016. u 6:55 pm Odgovori

    Booking.com je od ove godine uveo nova pravila za privatne iznajmljivace. Možete staviti rok otkazivanja i do 2 mjeseca. Imate i mogucnost naplate depozita. Nakon sto gost rezervira vi ga kontaktirate i tražite depozit, postotak koji ste naveli u pravilima.

  8. Luka

    Luka

    04. 08. 2016. u 7:35 pm Odgovori

    Booking je definitivno los za iznajmljivace jer iznajmljivac snosi sav rizik a gosti puno otkazuju rezervacije i onda ti ostane prazan smjestaj a ne dobijes nista, tako sam prosle godine ostao tri sedmice prazan u spici sezone znaci 2000 eura manjka. Najbolji su ovi portali sto se fino dogovoris preko maila sa gostom, naplatis mu akontaciju 30-50% i onda svi dodju. Meni najbolje vec cetiri godine je http://www.reklamauceskoj.cz sa kojima popunim svoja cetiri apartmana za cijelu sezonu a trosak mi sto eura pa ti izracunaj koliko bi mi booking uzeo plus moram platiti jos i pdv na booking

  9. Boris Skomina

    Boris Skomina

    05. 08. 2016. u 11:13 am Odgovori

    S AirBnB imam prilično dobra iskustva, osim problema kad moraš otkazati rezervaciju, što je 1. puta besplatno, već 2. puta te košta 50$, a 3. 100$. To može biti problem ako imaš ukljućenu opciju on-line rezervacije, pa se desi istovremena rezevacija. Meni se desilo da sam potvrdio rezervaciju s jednog servisa i taman kad sam otvorio AirBnB da to upišem u kalendar sjela je i rezervacija s AorBnb-a koju sam morao otkazati i za to sam kažnjen sa 50$. Inače mislim da je prihvatljiviji AirBnB od Booking.coma makar mi kolege imaju dobra iskustva s Bookingom, samo što moraš stalno biti spreman i na otkaz rezevacije i na prihvaćanje druge.

  10. Tihomir

    Tihomir

    08. 08. 2016. u 8:10 am Odgovori

    Da li netko od iznajmljivača kod booking com-a koristi opciju da booking naplaćuje rezervacije a potom iznos umanjen za proviziju početkom mijeseca šalje na račun iznajmljivača. Pretpostavljam da bi se na ovaj način izbjeglo plaćanje pdv-a na proviziju.

    • marija žuvela

      marija žuvela

      12. 07. 2022. u 7:51 am Odgovori

      Meni je booking com naplatio 156 eura greškom na neki tuđi ID.Kad sam dobila račun za proviziju,odbila sam od ukupnog računa ovo što su oni već uzeli ali-badava,isključili me iz programa,ne odgovaraju na pitanje zašto su naplatili unaprijed,jer takav aranžman sa njima nemam.Goste sam ipak primila kad su mi se pojavili na vratima,ne radi booking coma,već radi obraza.Ove godine je booking.com loš i neorganiziran,a i nedostupan iz Hrvatske nakon 16 sati.

  11. nedo

    nedo

    19. 01. 2017. u 4:03 am Odgovori

    Iz iskustva ! Booking dopušta opciju uz plaćanje depozita ako ga uspijete naplatiti od gosta, ako ga gost ne uplati na vrijeme ne možete otkazati gostu već on to mora sam napraviti iako krši sva pravila uvjeta rezerviranog smještaja. Ne daju vam da otkažete rezervaciju iako se krše uvjeti rezervacije( navodno to rješavate sa gostom , a od gosta ni traga ni glasa do dana dolaska a onda odjednom stigne otkazivanje. Borise ! prvo zatvori online kalendare pa tek onda prihvaćaj rezervacije sa drugih portala ! Airbnb je puno bolji za iznajmljivaće. Upitao bih gospodina s naslova koliko je apartmana rezervirao preko bookinga , a koliko preko airbnba. Vjerovatno je to omjer 10 : 1 jer je onih 9 preko bookinga otkazao bez naknade ( portal najbolji za goste ) u to nema sumnje !

    • Marin

      Marin

      08. 02. 2017. u 4:19 pm Odgovori

      #nedo slazem e s tobom da je booking.com vise okrenut gostima airbnb iznajmljivacima.Moj objekt je prezentiran na oba servisa i airbnb mi je puno prihvatljiviji jer gost uplati odmah rezervacijuninu slucaju otkazivanja ili nedolaska dobit cete naknadu dok me gosti na booking nerviraju zbog ucestalih rezervacija i otkazivanja i njihovu rezervaciju ne smatram ozbiljnom

  12. ŽELJKO ANTE

    ŽELJKO ANTE

    24. 04. 2017. u 10:46 am Odgovori

    Uhhh,, užasnut sam negativnim iskustvima naših kolega,vlasnika PRIV.IZNAJMLJIVAČA preko agencije BOOCING.COM za takav renomirani imidž, jedne svjetske agencije mislim i zaključujem da nije u redu tolika NEOZBILJNOST po pitanju suradnje izmedju zainteresiranoga gosta i ponude smještaja Apartmana /vlasnika .
    – U najmanju ruku toje loša reklama za Booking.com , jer ti ,i takovi gosti su jako neozbiljni što bi mi domaći nazvali (trči-laži ) poslovnost. Kao prvo Preskupi su sa15% provizije , plus Državi 25% ..PDV. to su 40% naših novaca ,davati nekome ko nam nije niti jedan uvjet nije omogućio da imamo to što na tržištu nudimo naime NAŠE APARTMANE KUĆE ,koje smo s puno truda i investicija stvorili .Ma ne dolazi u obzir sa njima surađivati nedaj bože , jer tu svi imaju koristi i prava negoli ti sam kao VLASNIK POŠTENI IZNAJMLJIVAČ .Ako nam agencija ne garantira zaradu,preko sigurne rezervacije gosta tko onda može , koji je intres takove agencije da uopće posluje sa nama priv. iznajmljivačima ??? Da nam prave neugodu i nesigurnost ,sa takvima ne treba surađivati niti su vrijedni da oni zarađuju na našim Apartmanima , kućama za odmor ..A sami ne posijeduju niti svoju SOBU!
    DA ZAKLJUČIM ; SVAKA POHVALA AIRBNB , SOLVENTNI KAO AGENCIJA TAKOĐER I GOSTI KOJI MENI 3 GODINE SU REDOVITI I NIKADA NITI JEDAN PROBLEM/EKSCESa. SVE PO MOJOJ MJERI I MOJIM ŽELJAMA MENE KAO IZNAJMLJIVAČA !
    – PS ; IMAMO JOŠ JEDNOGA ODLIČNOGA SURADNIKA A TOJE TRIPADVISOR !!
    TO SU PRAVI S STILOM AGENCIJE I NA OZBILJNOST I KORIST OBOSATRANU GOSTA -IZNAJMLJIVAČA ! POHVALA ZA OBJE AGENCIJE .AIRBNB I TRIPADVISOR (nema prevare i brze zarade ,i neozbiljnosti osobe koje preko njih bukiraju tosu doista i pravi gosti).
    Dragi Hrvati iznajmljivači ostavite se politike i iluzije velike popunjenosti i zarade preko BOOKINGCOM-A . LIPO ĆE VAS NASAMARITI I NJIHOVI GOSTI A I ONI KAO AGENCIJA A UZA TO I PORESKA SLUŽBA HRVATSKE DRŽAVE .
    S POŠTOVANJEM ČITATELJIMA I IZNAJMLJIVAČIMA

    • Ivana Anavi

      Ivana Anavi

      19. 03. 2018. u 9:06 pm Odgovori

      Željko slazem se u vecini, samo jedan ispravak nije bas da uzmu 40% ukupnih novaca…PDV se placa samo na proviziju. Al da im je provizija prevelika, je brate i da su bezveze jesu brate. Airbnb je majka…a jos veca majka i najsladje kad goste dovucem na privatnu poruku…e to mi je najsladje 😁

  13. Nives Božoć-Juras

    Nives Božoć-Juras

    11. 05. 2017. u 9:30 pm Odgovori

    Pozdrav. Domaćin sam na Airbnb-u, ali nisam vlasnik apartmana. Želim da sredstva budu plaćena na žiro račun vlasnika, a ne na moj jer ja zapravo radim booking. Airbnb mi je još uvijek nepoznat pojam pa bih trebala iskustva starijih korisnika kako stvari funkcioniraju u ovakvoj situaciji. Hvala

  14. Antun Milošević

    Antun Milošević

    12. 05. 2017. u 10:15 am Odgovori

    Tačno je da je problem sa rezervacijama kod BOOKING.COM što se tiče otkazivanja ali postoi mogućnost depozita nepovratnog u procentima do 30% tako ukoliko gost nedođe ili otkaže depozit se ne vraća ,Novina u naplati depozita je da isti nemožete skinuti do dana prijave dolaska odnosno ukoliko gost ne dođe na dan rezervacije možete naplatiti odrećeni depozit.Ovo je dobra sigurnost ukoliko gost otkaže ili ne dođe .

  15. Nena

    Nena

    12. 05. 2017. u 12:55 pm Odgovori

    Radim booking sebi i jos 20 tak apartmana i fokusirana sam iskljucivo na Airbnb i na apartmaniju. U zadnjih par godina imala sam jednu otkazanu rezervaciju preko airbnba i to dan ranije ali kako mi je u postavkama stavljeno strogo otkazivanje, dobila sam na racun 50% . Na booking stavim iskljucivo ako mi je ostao dan dva rupe jer ono sto se rezervira preko bookinga u 80 % se otkaze i radi mi samo veci posao oko vodenja. inace sam i superhost na airbnbu vec par godina tako da suradujemo izvrsno.
    I kad putujem idem preko airbnba i kako me konstantno nagraduju , od npr. ukupne cijene nocenja 450 eur ja platim mozda 10-20 eur… treba li i dalje usporedivati booking i airbnb?

  16. nedo

    nedo

    24. 07. 2017. u 6:22 pm Odgovori

    Antune , ta rije’ sigurnost ne pristaje bookin-gu, nije stvar u postavljanju depozita, problem ga je naplatiti. Napominjem ,ako gost ne odgovara i ne uplaćuje traženi depozit koji mu je bio jasno vidljiv na stranici kad je rezervirao, bookig-g vam ne da otkazati, ustvari da ako plaćate njihovu proviziju.Tako je nama bilo prošle godine. Više nikada !

  17. Ivan Šalinović

    Ivan Šalinović

    25. 08. 2017. u 6:12 pm Odgovori

    S Airbnb trebate pripaziti u određivanju valute isplate. ja sam tražio isplatu u Hrk i kod svake isplate oštećen sam za cca.100€. Airbnb € u kojima sam istakao cijenu pretvorili su najprije u $, nakon toga $ u Hrk. Kod zadnje isplate umjesto 1409 € isplatili su svega 9454 Hrk i oštetili me za 130 €.

  18. nedo

    nedo

    30. 09. 2017. u 3:42 am Odgovori

    Ivane , postavi isplatu u eurima, otvori devizni račun u eurima kod Privredne banke Zagreb , nema posrednika, imaš 1 eur trošak transakcije i to je to 100% iz iskustva. Čudna mije ta računica , imaju konverzaciju 3 % , ali ovo je malo previše, provjeri ponovo listing i banku preko koje primaš uplatu !

  19. Dzenana

    Dzenana

    28. 10. 2017. u 3:50 pm Odgovori

    Dajem Poklon kupon od 10% popusta na rezervaciju preko Booking.com, plus mogucnost da nakon povratka sa putovanja dobijete i nagradu i do 150$. Jedino sto treba uciniti jeste napraviti rezervaciju za vase sledece putovanje preko linka https://www.booking.com/s/22_8/11dda21f
    Nakon povratka sa putovanja booking ce vam uplatiti 10% od iznosa rezervacije na karticu ili racun i dobicete mail sa uputstvom za dobijanje nagrade 🙂
    Pozdrav

  20. Luka

    Luka

    16. 11. 2017. u 3:00 pm Odgovori

    Ja imam 10 apartmana na moru i moram reći da koristim isključivo stranice s direktnim kontaktom. Ne koristim Booking i Airbnb jer uglavnom ostaju rupe odnosno ne popunim sve dane, tako da ja korisim Apartmaniju, ApartmanInfo.hr i Smjestaj.com.hr

  21. Kristina Ivić

    Kristina Ivić

    16. 11. 2017. u 11:55 pm Odgovori

    Ja preferiram stranice sa direktnim kontaktom iako korištenje ove dvije ima svojih prednosti. ako ništa drugo otvorena su vam vrata puno većem broju potencijalnih gostiju jer većina gostiju pogotovo iz zapadne europe u tražilice upisuju imena samo te dvije stranice. Pozdrav, Kristina

  22. anita tomas

    anita tomas

    26. 08. 2019. u 4:43 pm Odgovori

    Radim isključivo s booking-om već 6 godina i vrlo sam zadovoljna, sami određujete uvjete , pa tako i otkazivanje. Cijenu možete mijenjati na dnevnoj bazi. Još mi se nije dogodilo da mi je gost otkazao zadnji dan. Često rezerviram smještaj preko njih i kad sama putujem. Iznajmljivanje mi je dodatna aktivnost i ne da mi se toliko zamarati i komunicirati sa sto posrednika. Dok ide, ide.

  23. Mike

    Mike

    12. 08. 2021. u 6:36 pm Odgovori

    Ove godine su me zezali preko bookinga poljaci su bukirali i otkazivali unutar 48h što su zloupotrebljavali onda sam stavio da se odmah naplaćuje i da nema otkazivanja i – zakačili su se hehe. Onda je krenulo posle 48h kada su shvatili sa pitanjima imam li bazen, ovo ono i tražili besplatno otkazivanje što sam ja odbio. Onda je krenula buking podrška da me uznemirava sa zahtevima da udovoljim gostu što sam ja odbio. NEMOJTE RADITI SA TIM PREVARANTIMA I LOPOVIMA!

  24. Ljubica Madic Car

    Ljubica Madic Car

    11. 07. 2022. u 4:00 pm Odgovori

    Pročitala sam gotovo sve komentare jer krajem ove sezone ( za sljedeću ) razmišljam promijeniti agenciju . Naime radim sa Booking.com ali su nevjerojatno neposlovni . Prvo i osnovno je da je to takva platforma gdje je rezrevacija automatska , ne možeš je odbiti bez plaćanja penala. Kada se pojavi problem podrška im se svodi na beskonačne upite preko ekstraneta ili maila , a pisani odgovori slijede tek za dan ili dva . Dobiti podršku za partnere na hrvatskom jeziku je lutrija . Govorim dobro njemački i lošije engleski . za rješavanje specifičnih problema sa gostom ne mogu dobiti agenta na svom jeziku ili eventualno na njemačkom . Konkretno , gost je pokušao kriomice uvesti velikog psa u apartman . Došli su iz Poljske , srce je sezone , što da radim sa njima ? Uzela sam ih , mislila sam da su i oni na koncu zadovoljni , ali sam također odmah pokušala stupiti u kontakt sa Booking ag. Javili su mi se mailom tek nakon tri dana sa neodređenim odgovorom . Iako sam mislila da su gosti bili zadovoljnji , “osvetili ” su mi se lošom i neistinitom recenzijom . Bookingu sam poslala fotografije i dokaze o tome što su nabajali ali recenzija se ne briše . O proviziji da ne govorim , smatram da je zaista previsoka za ono što daju . Voljela bih pročitati još prijedloga za dobru agenciju za iznajmljivače osim Airbiba i Bookinga .

    • Ana Marija Kostanić

      Ana Marija Kostanić

      11. 07. 2022. u 10:48 pm Odgovori

      Pozdrav Ljubice, žao nam je što ste prošli takvo iskustvo. Kao tehnološki portal specifično smo se posvetili tima dvijema platformama kao najvećim digitalnim rješenjima. Žao nam je što ste prošli kroz takvo iskustvo s Bookingom, ako vam išta znači, često čujemo takva iskustva za Booking. Ako možete pokušajte dati šansu Airbnbu.

      Sve druge web tur.agencije operiraju na puno manjoj razini, često regionalnoj ili lokalnoj, i mogu vam zapravo biti idealno rješenje, ali to su već preporuke izvan našeg područja koje ćete morati istražiti sami na drugim relevantnim turističkim portalima.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Sponzorirano

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…