Tim Edunova pobjednik 3. hackathona u organizaciji Osijek Software Cityja

Tim Edunova pobjednik 3. hackathona u organizaciji Osijek Software Cityja

Ova je subota u Osijeku bila rezervirana za treći hackathon u organizaciji udruge Osijek Software City. Ukupno 10 timova natjecalo se u co-working prostoru u BIOS-u u vremenu od 10 do 18 sati. Timovi su se sastojali od dva do do četiri člana, a natjecatelji su zbog hackathona potegli čak iz Varaždina. Pobjedu je ovoga puta odnio tim Edunova, a osim njega sudjelovali su i D.I.M., FOI 1, FOI 2, FOI 3, Frozen Falls, Gimnazijalci, Inchoo, M.C.T. i Trigi.

Edunova, pobjednički tim 3. OSCHackathona.
Edunova, pobjednički tim 3. OSCHackathona.

Ova je subota u Osijeku bila rezervirana za treći hackathon u organizaciji udruge Osijek Software City. Ukupno 10 timova natjecalo se u co-working prostoru u BIOS-u u vremenu od 10 do 18 sati. Timovi su se sastojali od dva do do četiri člana, a natjecatelji su zbog hackathona potegli čak iz Varaždina. Pobjedu je ovoga puta odnio tim Edunova, a osim njega sudjelovali su i D.I.M., FOI 1, FOI 2, FOI 3, Frozen Falls, Gimnazijalci, Inchoo, M.C.T. i Trigi.

Za razliku od prethodna dva hackathona održana u Osijeku, ovog puta su svi timovi imali isti zadatak, koji je bio predstavljen na samom početku natjecanja. Natjecatelji su u zadanom vremenu trebali napraviti online crowdfunding platformu za lokalno tržište koja bi služila za prikupljanje sredstava za lokalne projekte.

Žiri u obilasku natjecatelja.
Žiri u obilasku natjecatelja.

Žiri, u sastavu Davor Banović, Luka Horvat, Bela Ikotić, Tihomir Kit, Zvonimir Radoš i Ivan Weiler, tijekom prezentacija ocjenjivao je projekte, a nedugo nakon toga su proglašeni najbolji natjecateljski timovi. Pobjedu je odnio tim Edunova (Nenad Andraković, Tomislav Jakopec i Darko Raguž) i osvojio 5000 kuna (bruto iznos). Na drugom mjestu se našao tim M.C.T. (Berislav Babić, Vlado Cingel, Oliver Marić i Karlo Šmid) i time osvojio kotizacije za IT konferenciju The Geek Gathering koja se održava u svibnju u Osijeku. Treće mjesto i poklon paketi Osijek Software Cityja pripali su timu FOI 1 (Marko Alerić, Zoran Antolović, Dragutin Dumić i Boris Tomaš). O samim proizvodima koji su osmišljeni i predstavljeni rekao nam je više Zvonimir Radoš, jedan od članova žirija.

Zadovoljan sam odazivom i realizacijom projekata. Većina timova došla je do razine da je proizvod funkcionalan te da kao takav kasnije može zaživjeti i nakon hackathona.

I gimnazijalci su odlučili odmjeriti snage s
I gimnazijalci su odlučili odmjeriti snage sa starijim kolegama.

Zanimljivo je da su i učenici osječke Prirodoslovno-matematičke gimnazije odlučili odmjeriti snage s jačima od sebe, što je vrlo pohvalno i nije ostalo nezamijećeno od strane žirija. Kako je za Netokraciju izjavio Ivan Weiler, član žirija ovogodišnjeg OSC hackathona:

Lijepo je vidjeti kad se ljudi malo druže i različite tvrtke surađuju. Bio sam impresioniran mlađim natjecateljskim timovima, Gimnazijalcima i FOI-jevcima, jer su pokazali najveću dozu kreativnosti. Nisu toliko tehnički na visokoj razini, ali vidimo da će biti.

Nakon cjelodnevnog boravka u BIOS-u, sudionici i organizatori su se prebacili u Old Bridge Pub, gdje su, zasluženo, imali priliku opustiti se nakon natjecanja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Tomislav Bilic

    Tomislav Bilic

    14. 04. 2014. u 11:38 am Odgovori

    Velike čestitke svim sudionicima te pobjedničkom timu. 🙂

    Također, slava FOIu koji je sponzorirao dolazak 3 tima iz Varaždina. Čuo sam da je velik utjecaj na ovu odluku imao asistent Boris Tomaš. Hvala 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.