Yahoo potpuno integrirao Twitter

Prije 3 godine · Ivan Brezak Brkan · Društvene mreže · 4 komentara

Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima i kolegama putem društvenih mreža:

Yahoo je najavio partnerstvo s društvenom mrežom Twitter kojim će je integrirati u svoje servise te medije. Na nekima će Twitter služiti kao izvor brzih vijesti i praćenja aktualnih događanja, a putem servisa ćete moći ažurirati svoj Twitter profil.

Nekadašnja vodeća svjetska tražilica i internetska naslovnica, Yahoo, u zadnje se vrijeme vrlo slabo drži. Nakon što je Google postao vodeća tražilica, Yahoo se pokušao othrvati razvojem i akvizicijom portala te servisa poput Flickra.

Propustivši priliku, našli su se na meti Microsofta koji ih je 2008. pokušao preuzeti za 45 milijardi dolara. Prepuštajući prošle godine pretraživanje Microsoftom Bingu (još jedno partnerstvo), Yahoo putem partnerstva s Twitterom pokušava ostati relevantan.

Yahoo i Twitter u praksi

Ukoliko imate profil na Yahoou, na raspolaganju su vam sve najavljene mogućnosti:

  • Yahoo! Mail i ostali servisi postaju svojevrsne Twitter aplikacije putem kojih ćete moći pratiti svoj Twitter timeline;
  • Komentare i bilo kakve druge poteze koje učinite na Yahooovim servisima možete usmjeriti i na Twitter;
  • Korištenjem Yahooovog pretraživanja prikazivat će vam se i real-time rezultati, skupljeni s Twittera.

Iako su i Google i Microsoft dogovorili partnerstva s Twitterom za prikazivanje real-time rezultata za svoje pretraživaće, partnerstvo s Yahooom mnogo je razrađenije.

Koliko god se Facebook i druge društvene mreže pokušavale približiti Twitterovom modelu, Twitter ostaje Twitter – najbrža društvena mreža na svijetu. Primjerice, iako vijesti još nije bilo ni na slovenskim ni hrvatskim portalima, upravo smo putem Twittera doznali da je okolicu Ljubljane pogodio potres.

Twitterova brzina izuzetna je prednost koju Google pokušava replicirati vlastitom društvenom mrežom Google Buzz, a Yahoo ovim partnerstvom. Tko će iskoristiti real-time?

Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima i kolegama putem društvenih mreža:

Pratite li Netokraciju?

  1. Pratite netokraciju svakodnevno kako bi bili u toku s internetskom industrijom i kulturom
  2. Ne želite da vam promaknu trendovi u internetskom marketingu i poslovanju
  3. Želite upoznati najnovije regionalne startupe i investitore koji su ih prepoznali
  4. Ne želite propustiti detaljne analize, reportaže i informacije s bitnih internetskih događanja
  5. Želite znati da što se "događa na internetu", da o tome znate sve!
  • Emailom budite uvijek u toku (i nemojte ništa propustiti - 100% privatno i nikad vas nećemo spamirati)

  • Pratite naš RSS kanal Pratite u Google readeru
  • Pratite nas na Google Plus Dodajte nas u svoje krugove

4 komentara

  1. Bit ce svakako interesantno pratiti koliko ce Google Buzz-u trebati da oduzme prednost FB i Twitter-u. Prepostavljam da ce doci do toga, jer u vecini Google prestigne konkurenciju….a trenutna prednost je sto je FB stvarno spor.

  2. Da Tereza, slažem se, to će svakako biti zanimljivo gledati, jer FB stalno neš šteka i stvarno je spor….

  3. Odlican korak za yahoo koji ih konacno opet vraca u igru.

  4. Google Buzz svakako ima šanse, no nezahvalno je u ovom trenutku govoriti da će Google Buzz sigurno oduzeti prednost Twitteru i Facebooku koji su u ovom pitanju ipak na domaćem terenu.

    Google Buzz ima potencijala, ali to će doći do izražaja tek kada bude bio dostupan API koji omogućuje više kontrole od pukog prikaza trenutnih Buzzova. Kada bude dostupan Google Buzz API onda će krenuti i razvoj aplikacija i servisa koji su preduvjet uspjeha.