Promijenite font svog Facebook i Twitter statusa u masna, kurziv, “rukom pisana” ili “germanska” slova

10. siječanj 2012. 6 komentara Piše: Ivan Brezak Brkan

Sviđa ti se? Preporuči prijateljima i kolegama!

Koji font? ;)

Jeste li ikada htjeli naglasiti nježnost ili strogoću svoje poruke fontom, kao što biste to učinili u Wordu napisanom dokumentu? Unicode fontovi su vaše rješenje, ali zašto biste ih ručno tražili kad svoju poruku možete napisati jednom i potom je generirati u fontu koji vam najviše odgovara. Želite li je potom s fontom po želji objaviti  poruku na Facebooku ili pak Twitteru – vaš je izbor!

Postoji niz internetskih servisa koje možete koristiti, ali najbrže rješenje bit će vam:

Na žalost, unicode znakovi vam se ponekad ili uopće neće vidjeti ovisno o sustavu ili aplikaciji koju koristite, ali u pravilu biste ih trebali vidjeti, time zbunjujući svoje prijatelje koji će vas moliti da im otkrijete tajnu Facebook fontova. Jeftin, ali itekako učinkovit trik na kojeg su nas podsjetili Ivan Nikolić i Ante Vukorepa.

Sviđa ti se? Preporuči prijateljima i kolegama!

Teme: , , ,

Piše Ivan Brezak Brkan Internet strateg i urednik Netokracije

Kao strateg za internet marketing i nove medije pomaže tvrtkama poput Microsoft Hrvatska u razvoju novih medija i sudjelovanju u društvenim mrežama poput Twittera. Stručni je suradnik za internet poslovanje vodećih hrvatskih IT časopis Bug, Mreža i Plan B. Piše o zbivanjima na internetskom tržištu srednje Europe za europsko izdanje vodećega svjetskog bloga o tehnologiji Techcrunch.

6 komentara

  1. Naglasio bih disclaimer na Twitalicsu:

    This is pretty much the only way to use text formatting on Twitter. Note that using these crazy characters is a terrible idea for accessibility. They may not even show up at all, depending on your operating system and the fonts you have installed. Don’t use it for anything important.

    Eto :)

  2. Kako se moze promjeniti boja Facebooka?

  3. A ne, ne, ne, Ante i ja smo iskopavali to s character viewerom :)
    Kako je Ivan iskopavao, ne znam ;)

  4. meni se ne vidi. :( samo kvadradići blesavi. sve puno blesavih kvadratića.

  5. Fontovi rade i na twitteru :)

Linkovi na članak

  1. Promijenite font svog Facebook i Twitter statusa u masna, kurziv, “rukom pisana” ili “germanska” slova | Our Green Home

Mobilna verzija Netokracije